Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2021, 10:22

Nintendo pokazuje muskuły; miliony gier sprzedanych w 2020 roku

Nintendo zakończyło 2020 rok fiskalny na sporym plusie. Do marca 2021 roku japoński gigant sprzedał 28 mln konsol Nintendo Switch oraz Switch Lite. Na szczycie sprzedaży, jeśli chodzi o gry, znalazła się najnowsza odsłona Animal Crossing.

W SKRÓCIE:
  1. Firma Nintendo podzieliła się wynikami finansowymi za ostatni rok fiskalny.
  2. Konsole Nintendo Switch oraz Nintendo Switch Lite sprzedały się o 37% lepiej niż rok wcześniej.
  3. Najlepiej sprzedającą się grą Nintendo w zeszłym roku było Animal Crossing: New Horizons.

Ponad 28 milionów konsol Nintendo Switch oraz Nintendo Switch Lite zostało sprzedanych tylko w zeszłym roku fiskalnym (zakończonym w marcu 2021 roku) - tak wynika z danych sprzedażowych opublikowanych przez Nintendo. Uzyskany rezultat jest o 37% lepszy od tego, którym japoński gigant mógł pochwalić się rok wcześniej (21 milionów sztuk). Od wypuszczenia Switcha na rynek w 2017 roku do rąk graczy trafiło w sumie 84,5 miliona konsol. Dla porównania inna popularna platforma japońskiego producenta - Wii (premiera w 2006 r.), do tej pory sprzedała się w liczbie 101,6 mln sztuk.

Oznacza to, że Nintendo w dobrej kondycji przetrwało czasy pandemii, a Nintendo Switch pnie się w górę rankingu najlepiej sprzedających się konsol. W raporcie znajduje się także lista najbardziej dochodowych i najlepiej sprzedających się w ubiegłym roku gier na Switcha. Spośród 36 tytułów, które osiągnęły wynik powyżej miliona egzemplarzy, aż 22 pochodzą od Nintendo. Zestawienie prezentujemy poniżej:

Na pierwszym miejscu z wyraźną przewagą nad resztą znalazło się Animal Crossing: New Horizons, które sprzedało się w liczbie prawie 21 mln sztuk. Na dwóch pozostałych miejscach podium znalazły się gry sygnowane imieniem najbardziej znanego hydraulika na świecie: Mario Kart 8 Deluxe (10,6 mln) oraz Super Mario 3D All Stars (9,01 mln). Na liście znalazło się o wiele więcej gier z uniwersum Mario, ale dobry wynik osiągnęło również The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz gry ze świata Pokemonów.

Z raportu możemy się dowiedzieć, że jeszcze w tym miesiącu do sklepów trafi nowa wersja kolorystyczna Nintendo Switch Lite (kolor niebieski). To ciekawa informacja, chociaż gracze woleliby usłyszeć więcej konkretów o nadchodzącej, ulepszonej wersji konsoli, roboczo nazwanej Nintendo Switch Pro, która być może wkroczy na rynek jeszcze w tym roku. Jedno jest pewne - japoński gigant nie zwalnia tempa. Kto wie, jaki wynik osiągną w tym roku?

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Do GRYOnline.pl dołączył w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalny Newsroomowi, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. Półprofesjonalny muzyk, którego zainteresowanie rozpoczęło się już w dzieciństwie. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca. W grach obecnie preferuje multiplayer; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100 godzin, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej