Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Super Mario 3D All-Stars (Switch)
OkładkaSuper Mario 3D All-Stars (Switch)

Super Mario 3D All-Stars Switch

Rocznicowa kolekcja klasycznych trójwymiarowych odsłon serii Super Mario w wersji zremasterowanej. W skład pakietu wchodzą gry Super Mario 64, Super Mario Sunshine oraz Super Mario Galaxy.

Zręcznościowe | platformówki 3D | pakiet | na 2 osoby | Mario | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Super Mario 3D All-Stars Premiera Switch

18września2020

pudełko PL

18września2020

Nintendo eShop

18września2020

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Super Mario 3D All-Stars to kolekcja trzech zremasterowanych klasycznych trójwymiarowych platformówek z Mario w roli głównej. Za przygotowanie pakietu odpowiada firma Nintendo. Zestaw został zapowiedziany na Nintendo Switch we wrześniu 2020 roku i jest częścią hucznych obchodów trzydziestej piątej rocznicy serii Super Mario Bros, która narodziła się w 1985 roku na konsoli NES. Super Mario 3D All-Stars trafiło do sprzedaży w limitowanym wydaniu (dotyczy to zarówno wersji cyfrowej i pudełkowej), które można kupić jedynie w dniach 18 września 2020 – 31 marca 2021 roku.

Skład Super Mario 3D All-Stars

Super Mario 64 – światowa premiera gry nastąpiła w 1996 roku na konsoli Nintendo 64. Ten niezwykle ważny dla branży tytuł uznawany jest za ojca platformówek 3D, który przyczynił się do wyznaczenia najważniejszych standardów gatunku, a także określenia kierunku rozwoju trójwymiarowych gier zręcznościowo-przygodowych.

Podczas przygody wcielamy się w Mario, który stara się uratować porwaną księżniczkę Peach. W trakcie gry eksplorujemy magiczny zamek, pełniący rolę huba, z którego przenosimy do wielu zróżnicowanych i częściowo otwartych poziomów. Naszym zadaniem jest zebranie jak największej kolekcji gwiazdek poukrywanych w różnych zakamarkach lokacji. Mario dysponuje pełną wolnością ruchów, może skakać i biegać, a nawet latać.

Super Mario Sunshine – produkcja, która oryginalnie ukazała się w 2002 roku na konsoli Nintendo Gamecube. Mario wraz z przyjaciółmi wybrał się na zasłużone wakacje na tropikalną wyspę Delfino. Niestety czarny charakter przypominający wąsatego hydraulika zniszczył słoneczny raj, zostawiając wszędzie brud i graffiti.

Oskarżony o dewastację Mario zmuszony jest do oczyszczenia całego kurortu, w czym pomaga mu wodne działko o nazwie FLUDD. Strumień wody pod ciśnieniem wykorzystuje on również do eksploracji dużych lokacji oraz walki z przeciwnikami, których nasłał na niego mroczny sobowtór.

Super Mario Galaxy – przez wielu fanów uznawane za najlepszą trójwymiarową platformówkę z Mario. Tytuł ukazał się w 2007 roku na konsoli Wii. W 2010 roku gra otrzymała bezpośredni sequel – Super Mario Galaxy 2, niebędący jednak częścią kolekcji. Jak sugeruje nazwa gry, akcja Super Mario Galaxy rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. Mario i Luigi pomagają księżniczce Rosalinie uruchomić jej statek, zbierając 120 specjalnych gwiazd rozrzuconych po wielu planetach.

Poziomy gry zbudowane są z 42 tzw. galaktyk, których częścią są niewielkie sferyczne mapy przedstawiające kolorowe planetoidy. Wiele z nich odznacza się różnymi specjalnymi cechami, takim jak obniżona grawitacja, wpływającymi na zachowanie się Mario. Oryginalne Super Mario Galaxy było przystosowane do pracy z kontrolerem ruchu Wii; port w kolekcji symuluje jego działanie przy wykorzystaniu Joy-Conów. Warto dodać, że produkcja posiada również tryb kooperacyjny, w którym drugi uczestnik zabawy pomaga, zbierając przy pomocy kursora różnego rodzaju power-upy i bonusy na planszy.

Kwestie techniczne

Gry wchodzące w skład zestawu Super Mario 3D All-Stars zostały zremasterowane i przystosowane do działania w rozdzielczości 1080p oraz na ekranach typu widescreen (proporcje 16:9). Poza tym twórcy nie wprowadzili jednak znaczących zmian w oprawie audiowizualnej lub rozgrywce. Dodatkową atrakcją dla fanów jest biblioteka muzyczna, w której możemy posłuchać 175 utworów ze ścieżek dźwiękowych ze wszystkich produkcji z pakietu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 4,9 GB

Ocena użytkowników: 2,1 / 10 na podstawie 234 głosów czytelników.

Super Mario 3D All-Stars cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario 3D All-Stars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.