Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Super Mario 3D All-Stars (Switch)

Super Mario 3D All-Stars Switch

Rocznicowa kolekcja klasycznych trójwymiarowych odsłon serii Super Mario w wersji zremasterowanej. W skład pakietu wchodzą gry Super Mario 64, Super Mario Sunshine oraz Super Mario Galaxy.

Zręcznościowe | platformówki 3D | pakiet | na 2 osoby | Mario | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Nintendo Switch
Okładka Super Mario 3D All-Stars (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

18września2020

18września2020

pudełko PL

18września2020

Nintendo eShop

Super Mario 3D All-Stars to kolekcja trzech zremasterowanych klasycznych trójwymiarowych platformówek z Mario w roli głównej. Za przygotowanie pakietu odpowiada firma Nintendo. Zestaw został zapowiedziany na Nintendo Switch we wrześniu 2020 roku i jest częścią hucznych obchodów trzydziestej piątej rocznicy serii Super Mario Bros, która narodziła się w 1985 roku na konsoli NES. Super Mario 3D All-Stars trafiło do sprzedaży w limitowanym wydaniu (dotyczy to zarówno wersji cyfrowej i pudełkowej), które można kupić jedynie w dniach 18 września 2020 – 31 marca 2021 roku.

Skład Super Mario 3D All-Stars

Super Mario 64 – światowa premiera gry nastąpiła w 1996 roku na konsoli Nintendo 64. Ten niezwykle ważny dla branży tytuł uznawany jest za ojca platformówek 3D, który przyczynił się do wyznaczenia najważniejszych standardów gatunku, a także określenia kierunku rozwoju trójwymiarowych gier zręcznościowo-przygodowych.

Podczas przygody wcielamy się w Mario, który stara się uratować porwaną księżniczkę Peach. W trakcie gry eksplorujemy magiczny zamek, pełniący rolę huba, z którego przenosimy do wielu zróżnicowanych i częściowo otwartych poziomów. Naszym zadaniem jest zebranie jak największej kolekcji gwiazdek poukrywanych w różnych zakamarkach lokacji. Mario dysponuje pełną wolnością ruchów, może skakać i biegać, a nawet latać.

Super Mario Sunshine – produkcja, która oryginalnie ukazała się w 2002 roku na konsoli Nintendo Gamecube. Mario wraz z przyjaciółmi wybrał się na zasłużone wakacje na tropikalną wyspę Delfino. Niestety czarny charakter przypominający wąsatego hydraulika zniszczył słoneczny raj, zostawiając wszędzie brud i graffiti.

Oskarżony o dewastację Mario zmuszony jest do oczyszczenia całego kurortu, w czym pomaga mu wodne działko o nazwie FLUDD. Strumień wody pod ciśnieniem wykorzystuje on również do eksploracji dużych lokacji oraz walki z przeciwnikami, których nasłał na niego mroczny sobowtór.

Super Mario Galaxy – przez wielu fanów uznawane za najlepszą trójwymiarową platformówkę z Mario. Tytuł ukazał się w 2007 roku na konsoli Wii. W 2010 roku gra otrzymała bezpośredni sequel – Super Mario Galaxy 2, niebędący jednak częścią kolekcji. Jak sugeruje nazwa gry, akcja Super Mario Galaxy rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. Mario i Luigi pomagają księżniczce Rosalinie uruchomić jej statek, zbierając 120 specjalnych gwiazd rozrzuconych po wielu planetach.

Poziomy gry zbudowane są z 42 tzw. galaktyk, których częścią są niewielkie sferyczne mapy przedstawiające kolorowe planetoidy. Wiele z nich odznacza się różnymi specjalnymi cechami, takim jak obniżona grawitacja, wpływającymi na zachowanie się Mario. Oryginalne Super Mario Galaxy było przystosowane do pracy z kontrolerem ruchu Wii; port w kolekcji symuluje jego działanie przy wykorzystaniu Joy-Conów. Warto dodać, że produkcja posiada również tryb kooperacyjny, w którym drugi uczestnik zabawy pomaga, zbierając przy pomocy kursora różnego rodzaju power-upy i bonusy na planszy.

Kwestie techniczne

Gry wchodzące w skład zestawu Super Mario 3D All-Stars zostały zremasterowane i przystosowane do działania w rozdzielczości 1080p oraz na ekranach typu widescreen (proporcje 16:9). Poza tym twórcy nie wprowadzili jednak znaczących zmian w oprawie audiowizualnej lub rozgrywce. Dodatkową atrakcją dla fanów jest biblioteka muzyczna, w której możemy posłuchać 175 utworów ze ścieżek dźwiękowych ze wszystkich produkcji z pakietu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 4,9 GB

Ocena czytelników: 2,4 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario 3D All-Stars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Super Mario 3D All-Stars – oldskulowe wąsy na Switchu!
Recenzja gry Super Mario 3D All-Stars – oldskulowe wąsy na Switchu!

Recenzja 16 września 2020, 15:00

W realizacji zadania odzyskania dobrego imienia Mario i posprzątania wyspy pomoże nam F.L.U.D.D., czyli napędzany wodą plecak vel robot vel jetpack. I to właśnie obecność tego gadającego wynalazku wyróżnia Sunshine na tle innych odsłon. Twórcy wycisnęli ten pomysł jak cytrynę, dodając do klasycznego zestawu ruchów Mario dodatkowe skoki (jest nawet rocket jump, bo czemu niby nie), loty czy mechanikę walki za pomocą wodnego niby-to-pistoletu. I efekt – jak to zwykle w przypadków magików z Nintendo – jest doskonały.