Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGCN
Okładka Super Mario Sunshine (GCN)
OkładkaSuper Mario Sunshine (GCN)

Super Mario Sunshine GCN

Super Mario Sunshine to zupełnie nowe i całkowicie trójwymiarowe przygody sympatycznego bohatera w czerwonej czapce. Tym razem Mario odwiedza tropikalną Wyspę Delfino i musi ją oczyścić – dosłownie!

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Mario Sunshine Premiera GCN

25sierpnia2002

pudełko PL

4października2002

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Konsola GameCube, podobnie jak inne elektroniczno-rozrywkowe systemy spod znaku Nintendo, nie mogła obyć się bez nieskomplikowanej platformówki z wąsatym hydraulikiem w roli głównej. Właśnie taką pozycją jest Super Mario Sunshine, czyli zupełnie nowe i całkowicie trójwymiarowe przygody sympatycznego bohatera w czerwonej czapce. Tym razem Mario odwiedza tropikalną Wyspę Delfino i musi ją oczyścić – dosłownie!

Bowiem w grze SMS nosimy na plecach specjalne urządzenie, oznaczone akronimem FLUDD (Flash Liquidizer Ultra Dousing Device) i służące do strzelania strumieniem świeżej wody pod ciśnieniem. Przy pomocy tego osobliwego przyrządu m.in. pozbywamy się napotkanego brudu (np. graffiti), likwidujemy przeciwników, przestawiamy dźwignie oraz dzięki odrzutowi przemieszczamy się w powietrzu, aby dotrzeć w pozornie niedostępne zakamarki. Developerzy zaimplementowali osiem obszernych poziomów (port, plaża, park etc.), z których zdecydowana większość składa się z szeregu oddzielnych etapów. Na końcu czeka rzecz jasna główny czarny charakter, czyli złowieszczy Bowser Jr. ze swoim magicznym pędzlem.

Wprawdzie wspomniany hydraulik jest jedyną postacią, kontrolowaną przez gracza, ale w wirtualnej rzeczywistości pojawia się mnóstwo różnorodnych bohaterów ze stajni Nintendo – dinozaur Yoshi, Księżniczka Peach, Toad itd. Naturalnie autorzy nie zapomnieli o wyposażeniu Super Mario Sunshine w cukierkową oprawę graficzną, typową dla platformówek z udziałem wesołego wąsacza. Całości dopełniają bardzo dobre efekty dźwiękowe i „kawałki” muzyczne, więc mamy tu do czynienia z naprawdę dopracowanym produktem dla użytkownika w każdym wieku.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 174 głosów czytelników.

Super Mario Sunshine cena w dniu premiery: 229 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario Sunshine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Super Mario Sunshine Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci