Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XBOXGBAPCPS2GCNSwitchXONE
Okładka Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue HD (PS4)
OkładkaTy the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue HD (PS4)

Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue HD

Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue

Trójwymiarowa platformówka, w której gracze wcielają się w tytułowego tygrysa tasmańskiego. Ich zadaniem jest stawienie czoła złowrogiemu Cassowi próbującemu przejąć kontrolę nad planetą – w tym celu powołuje do życia armię złożoną z różnorodnych gadów.

Akcji | TPP | platformówki 3D | elementy przygodowe | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue HD Premiera

12paź2004

GCN XBOX PS2

13paź2004

GBA

13gru2017

PC

31mar2021

Switch

23cze2021

XONE

30cze2021

PS4

producent: Krome Studios wydawca: Krome Studios

Gry podobne do Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue HD

Ratchet & Clank

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Spyro Reignited Trilogy

Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue jest trójwymiarową platformówką opracowaną przez australijski zespół Krome Studios. Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej odsłony popularnego cyklu.

Fabuła

Akcja Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue została osadzona niedługo po wydarzeniach opowiedzianych w poprzedniej części serii. Złowrogi Cass nie spędził zbyt wiele czasu w więzieniu Currawong – udało mu się uciec. Antagonista nie spoczął na laurach i ogłosił się dyktatorem wyspy Cassopolis, czyli kolebki nowych technologii, knując jednocześnie plan przejęcia kontroli nad całą planetą. Swoje zamiary chce wcielić w życie, wystawiając niezwyciężoną armię potężnych gadów. Tytułowemu tygrysowi tasmańskiemu nie pozostaje zatem nic innego, jak ponownie skrzyknąć przyjaciół i pod banderą Burramudgee Bush Rescue podjąć się próby powstrzymania szaleńca.

Mechanika

Na Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue składa się ponad 50 zróżnicowanych misji, których akcja toczy się w najróżniejszych lokacjach – od malowniczych miasteczek, przez lasy deszczowe, aż po skąpane w promieniach słońca plaże czy tereny pustynne. Filar zabawy stanowi eksploracja rozległych map, uskuteczniana zarówno na piechotę, jak i za sterami rozmaitych pojazdów. Wśród nich pojawia się między innymi pięć rodzajów potężnych mechów, dzięki którym możemy stawić czoła całym tabunom przeciwników oraz wykonać kilka dedykowanych misji. To właśnie za ich sprawą możliwe jest także np. pływanie po lawie. W starciach z oponentami wykorzystujemy również 21 typów bumerangów o odmiennym działaniu, a w chwilach wytchnienia możemy oddać się poszukiwaniu wartościowych przedmiotów, by następnie je sprzedać lub wymienić na bardziej przydatny ekwipunek.

W grze pojawiają się także rozmaite sekcje zręcznościowe, podczas których przejmujemy kontrolę nad helikopterami, łodziami podwodnymi czy autami terenowymi, a dodatkowe urozmaicenie stanowią czekające na odblokowanie wyścigi gokartów – możemy w nich rywalizować zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i z drugim graczem. Całości dopełniają z reguły nieskomplikowane zagadki środowiskowe. Warto nadmienić, że na potrzeby gry deweloperzy opracowali specjalny system – Living Environment Technology pozwoliło twórcom na oddanie w nasze ręce żyjącego własnym życiem świata zamieszkanego przez ponad setkę postaci niezależnych.

Kwestie techniczne

Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue cechuje się przyjemną dla oka, trójwymiarową oprawą graficzną zrealizowaną w kreskówkowej konwencji. Przygodzie towarzyszy specjalnie skomponowany soundtrack.

Pozostałe

Po kilkunastu latach od premiery na konsolach stacjonarnych i przenośnych, na komputery osobiste została wydana reedycja opisywanej tutaj gry Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue. Wprowadzone przez deweloperów zmiany objęły nie tylko poprawę jakości oprawy graficznej, lecz także liczne usprawnienia w mechanice rozgrywki, na czele z bardziej funkcjonalną minimapą. Podstawę dla jej stworzenia stanowiła oczywiście wersja, jaka trafiła na PlayStation 2, Nintendo GameCube oraz pierwszego Xboksa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 1,5 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2x1.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 260 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7 SP1
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 4x3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GTX 770 2 GB / Radeon HD 7970 3 GB lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7SP1/8/10
GCN
XBOX
PS2
GBA
PC
Switch
XONE
PS4