Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2017, 13:42

Wieści ze świata (They Are Billions, Stationeers, Ghost Recon: Wildlands, For Honor, Wasteland 2) 13/12/2017

Dziś piszemy o debiutach gier They Are Billions i Stationeers we Wczesnym Dostępie Steam, premierze remastera Ty the Tasmanian Tiger 2, prawdopodobnych odwiedzinach Predatora w Ghost Recon: Wildlands, testach dedykowanych serwerów w For Honor oraz porcie Wasteland 2 na Nintendo Switch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

They Are Billions we Wczesnym Dostępie Steam

Wielki golem to dobry powód, by brać nogi za pas. - Wieści ze świata (They Are Billions, Stationeers, Ghost Recon: Wildlands, For Honor, Wasteland 2) 13/12/2017 - wiadomość - 2017-12-14
Wielki golem to dobry powód, by brać nogi za pas.

They Are Billions – RTS polegający na obronie steampunkowej kolonii przed hordami żywych trupów – od wczoraj dostępny jest we Wczesnym Dostępie Steam. Obecna wersja gry pozwala na zabawę w trybie survivalu, gdzie próbujemy jak najdłużej oprzeć się coraz większym masom zombiaków. Dostępne są cztery różne tereny, a poszczególne plansze generowane są proceduralnie. Twórcy obiecują premierę pełnej wersji w 2018 roku, w tym momencie pracują zaś nad trybem fabularnym.

Z okazji debiutu cena produkcji została obniżona o 10% – do 19 grudnia dostaniecie ją za ok. 81 zł. Jeśli gra Was interesuje, warto zaopatrzyć się w nią już teraz – oficjalna premiera będzie się bowiem wiązała z podwyżką.

Stationeers w Steam Early Access

Stojący za modem DayZ designer Dean Hall i jego podopieczni ze studia RocketWerkz mają ostatnio pełne ręce roboty. Zaledwie wczoraj zapowiedzieli nowy tytuł, a teraz wypuszczają kolejny w systemie cyfrowej dystrybucji Valve.

Stationeers – zaawansowany symulator konstrukcji i zarządzania stacją kosmiczną – przebywał w deweloperskim tyglu od ponad roku, a teraz pierwsza grywalna wersja jest dostępna do zakupu. Podobnie jak w przypadku They Are Billions, cena jest obecnie nieznacznie obniżona i wynosi ok. 81 zł.

Twórcy ostrzegają, że wcale nie spieszy im się z opuszczeniem Wczesnego Dostępu – wspominają o co najmniej roku aktywnego rozwoju w tym trybie. W najbliższym czasie planują dodać dużo „pogłębiających” rozgrywkę elementów, bazując na informacjach zwrotnych od graczy.

Ty the Tasmanian Tiger 2 – premiera wersji Steam

Niektóre gry zaczynają okres Wczesnego Dostępu, podczas gdy inne go kończą. Po dłuższym pobycie w tym programie Steam zremasterowana wersja platformówki Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue doczekała się dziś pełnoprawnej premiery. W krótkiej informacji australijski deweloper Krome Studios dziękuje fanom za cierpliwość oraz oferuje symboliczną 7-procentową zniżkę na zestaw ze ścieżką dźwiękową. Sam tytuł można obecnie zakupić za ok. 54 zł, a „muzyczna” wersja deluxe kosztuje ok. 67 zł.

Predator w Ghost Recon: Wildlands?

Firma Ubisoft udostępniła zwiastun wydarzenia specjalnego „Polowanie” w strzelance Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands. Powyższy materiał mówi sam za siebie. Żołnierze w dżungli zdejmowani jeden po drugim przez niewidzialnego łowcę, wypatroszone i oskórowane trupy zwisające z drzew, charakterystyczne „cykanie” niosące się po okolicy, a do tego prezentującej termin czcionki nie da się pomylić z żadną inną. Autorzy robią co mogą, by wskazać na kultowy film Johna McTiernana z 1987 roku, jednocześnie zachowując tajemnicę poliszynela.

„Zagadka” ma rozwiązać się jeszcze dziś – podczas zaplanowanej na 18:00 czasu polskiego transmisji w serwisie Twitch. Stream ma poprowadzić youtuber Carbon Meister. Z filmiku wynika zaś, że samo wydarzenie rozpocznie się 14 grudnia.

For Honor testuje serwery dedykowane

Z innych wieści – francuski gigant przygotowuje się także do wielkiego kroku w sieciowej infrastrukturze For Honor. Jednym z głównych zarzutów przeciw tej grze akcji pełnej średniowiecznych pojedynków był fakt tragicznych desynchronizacji między graczami i przewadze hosta serwera p2p. W tytule opierającym się na przechytrzaniu drugiego gracza, zwinności i dokładności wprowadzanych komend była to wielka plama na honorze twórców.

Równo 302 dni po premierze Ubisoft gotuje się do zapowiedzianej w lipcu przesiadki z systemu peer-to-peer na serwery dedykowane. Wedle informacji zamieszczonej na Reddicie publiczny, 4-dniowy test ma ruszyć 14 grudnia o 14:00 czasu polskiego. Dzień wcześniej będzie się można do niego przygotować przez załadowanie nowych plików gry, a całe wydarzenie zakończy się 18 grudnia. W ramach zachęty dla testerów Ubi oferuje też całą gamę prezentów dla uczestników, w tym losowanie z nagrodami. Polacy mogą jednak zapomnieć o fizycznych wygranych – nasz kraj nie widnieje na liście dopuszczonych państw…

Wasteland 2 zmierza na Nintendo Switch

O, a co my tu mamy? - Wieści ze świata (They Are Billions, Stationeers, Ghost Recon: Wildlands, For Honor, Wasteland 2) 13/12/2017 - wiadomość - 2017-12-14
O, a co my tu mamy?

Powyższa fotografia znalazła się wczoraj na oficjalnym Twitterze designera Briana Fargo, stojącego wraz ze studiem InXile Entertainment za wskrzeszeniem serii RPG Wasteland za pomocą serwisu Kickstarter. Autor wyrażał w tym roku swoje zaciekawienie konsolą Nintendo i jak się okazuje, owo zainteresowanie zostało przekute w pełnoprawny port. Jak na razie nie znamy jeszcze za wielu szczegółów, ale za „przeprowadzkę” tytułu ma odpowiadać ta sama ekipa, która przeniosła The Bards's Tale na ekrany smartfonów. Ten pojedynczy obraz może też zwiastować plany wydania kolejny tytułów ze stajni InXile na japoński sprzęt. Gracze nie obraziliby się chyba na przenośne wersje tegorocznego remastera The Bard's Tale lub Torment: Tides of Numenera.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Super Robot Wars X
 2. Pac-Man Maker
 3. Antigraviator
 4. Bridge Constructor Portal
 5. Amazing Katamari Damacy
 6. Overwatch
 7. Guns, Gore & Cannoli 2
 8. ARK: Survival Evolved
 9. Resident Evil VII: Biohazard - End of Zoe
 10. Resident Evil VII: Biohazard - Not a Hero
 11. Samsara

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Overwatch Witamy w Zimowej Krainie Czarów 2017 (PL)
 2. Overwatch Witamy w Zimowej Krainie Czarów 2017
 3. Conan Exiles zwiastun z datą premiery
 4. Battlefield 1: Niespokojne wody zwiastun #1 (PL)