Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Amazing Katamari Damacy (iOS)

Amazing Katamari Damacy

Kolejna produkcja spod szyldu Katamari. Tym razem mamy do czynienia z klasycznym endless runnerem.

Zręcznościowe | TPP | zagraj za darmo | surrealizm | auto-runner

Okładka Amazing Katamari Damacy (iOS)

data premiery gry:

7gru2017

AND iOS

Amazing Katamari Damacy jest klasycznym endless runnerem opracowanym przez firmę Bandai Namco Entertainment. Produkcja trafiła między innymi na smartfony i tablety z mobilnym systemem AND i iOS.

Fabuła

Amazing Katamari Damacy przenosi nas do surrealistycznego uniwersum wykreowanego na potrzeby pozostałych gier z serii. Gracze po raz kolejny muszą pomóc Królowi Wszechświata, który tym razem stara się odzyskać miłość swojej ukochanej Królowej… a przy okazji uratować świat przed nieuchronną zagładą.

Mechanika

Podobnie jak ma to miejsce w innych produkcjach spod szyldu Katamari, w wydanym na platformie AND i iOS Amazing Katamari Damacy akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie rozgrywki sterujemy kulą, do której przyklejają się mniejsze od niej obiekty; z czasem bryła zwiększa swoją objętość, co pozwala na zabieranie ze sobą coraz większych elementów otoczenia – od niewielkich przedmiotów, przez pojazdy, skończywszy na budynkach.

Warto przy tym pamiętać, że zbyt częste zderzanie się z przeszkodami lub wpadnięcie w czarną dziurę oznacza przegraną, która z kolei wiąże się z koniecznością rozpoczęcia zabawy od nowa. Szanse na przeżycie zwiększają kompletowane konstelacje zapewniające przydatne ulepszenia oraz kuzyni, którzy dostarczają pasywne bonusy (przykładowo Opeo gwarantuje ochronę przed niebezpieczeństwem, natomiast Foomin sprawia, że do naszej kuli przyklejają się oddalone od niej obiekty). Możliwości tych ostatnich możemy zwiększyć, wykupując wzmocnienia w zamian za monety zdobywane w trakcie zmagań. Nad naszymi poczynaniami czuwa system punktacji – niezależnie od tego, jak daleko uda nam się dotrzeć, osiągniętym wynikiem można pochwalić się na internetowych tablicach rekordów.

Kwestie techniczne

Amazing Katamari Damacy posiada przyjemną dla oka oprawę graficzną, utrzymaną w chrakterystycznym dla serii, kreskówkowym stylu. Podobać się może również dynamiczny soundtrack towarzyszący zabawie. Tytuł jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Amazing Katamari Damacy

Wymagania wiekowe Amazing Katamari Damacy

odpowiednia dla każdego wieku

AND
iOS