Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka Antigraviator (PC)
OkładkaAntigraviator (PC)

Antigraviator

Futurystyczna gra wyścigowa, w której gracze prowadzą pojazdy antygrawitacyjne o ogromnym przyśpieszeniu i zwrotności. W walce o pierwsze miejsce pomagają nam pułapki zastawiane na innych pilotów, dopalacze oraz umiejętności specjalne.

Wyścigi | science fiction | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Antigraviator Premiera

6cze2018

PC

29paź2019

PS4

1maj2020

XONE

Gry podobne do Antigraviator

GRIP

Redout

Flashout 3D

Antigraviator to futurystyczna gra wyścigowa na platformę PC, PS4 i XONE. Gracze trafiają do roku 2210, w którym nieustraszeni piloci ścigają się przy pomocy antygrawitacyjnych pojazdów. Oprócz umiejętności pilotażu, w turniejach Antigraviator liczy się też umiejętne używanie pułapek, broni i dopalaczy, oraz rozważne ulepszanie swojego pojazdu.

Gra jest debiutem belgijskiego studia Cybernetic Walrus. Rolę wydawcy spełniła holenderska firma Iceberg Interactive.

Mechanika

Gracze wcielają się w pilotów Gravów - pojazdów antygrawitacyjnych o nieograniczonej prędkości maksymalnej, i na futurystycznych torach wyścigowych rywalizują o pierwsze miejsce. Uczestnicy turniejów mogą korzystać z rozlokowanych na torze bonusów i dopalaczy oraz używać broni przeciwko swoim oponentom. Uciążliwego rywala można potraktować miną lub salwą pocisków rakietowych, a także niszczyć otoczenie, by zasypać go nagłą lawiną kamieni czy zawalić za sobą tunel.

Pilotowany Grav można ulepszać o nowe części, zwiększając jego skuteczność w danej dziedzinie. Można też kupować nowe pojazdy oraz malować je w odblokowane wzory.

Tryby rozgrywki

Antigraviator oferuje trzy tryby rozgrywki oraz 12 torów wyścigowych (cztery światy, po trzy tory każdy). W kampanii dla gracza pojedynczego możemy odblokowywać nowe pojazdy, części do nich oraz wzory malowania. Multiplayer pozwala na rozgrywkę zarówno lokalnie (do czterech graczy w trybie podzielonego ekranu) oraz przez Internet (gdzie możemy piąć się w górę w globalnych rankingach).

Kwestie techniczne

Antigraviator trafił na platformę PC, PS4 i XONE dzięki technologii silnika Unity. Dźwiękową sferę rozgrywki ubogaca 12 ścieżek muzycznych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-8  

Antigraviator cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Antigraviator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Antigraviator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 Ti lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
XONE
PS4