Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4SwitchPCXONE
Okładka Redout (PS4)

Redout

Futurystyczna gra wyścigowa stworzona przez niezależne studio 34BigThings. Akcja rozgrywa się w 2560 roku, kiedy to ludzie, po wyczerpaniu naturalnych surowców występujących na Ziemi, przenieśli się na inne zdatne do życia ciała niebieskie.

Wyścigi | science fiction

Okładka Redout (PS4)

producent: 34BigThings

wydawca: 505 Games

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

2wrz2016

PC

29sie2017

PS4 XONE

14maj2019

Switch

Redout jest grą wyścigową, inspirowaną takimi tytułami, jak F-Zero, Rollcage, a przede wszystkim cykl WipeOut. Omawiana produkcja ukazała się między innymi na PS4, PC itd., a za jej stworzenie odpowiada niezależne studio 34BigThings.

Fabuła

Choć historia nie odgrywa tu znaczącej roli, deweloperzy pokusili się o nakreślenie tła fabularnego. Akcja Redout rozgrywa się 2560 roku, kiedy to ludzkość wyczerpała już naturalne surowce występujące na Ziemi. Większość populacji przeniosła się na Księżyc, Marsa i satelity Jowisza, a rodzima planeta służy głównie za arenę rozmaitych widowisk. Jednym z najpopularniejszych jest tak zwany Solar Redout Racing League – najlepsi zawodnicy z całego świata walczą o zwycięstwo, uczestnicząc w wyścigach antygrawitacyjnych poduszkowców.

Mechanika

W Redout na platformie PS4, PC itd. gracze biorą udział w spektakularnych wyścigach, rozgrywanych przy prędkościach przekraczających 800 kilometrów na godzinę. Do naszej dyspozycji oddano szereg pojazdów, różniących się między sobą nie tylko pod względem wyglądu, lecz także osiągów. Jedne są skuteczniejsze na długich prostych, podczas gdy inne sprawdzają się na krętych trasach. Dwadzieścia torów wyścigowych ulokowano w czterech zróżnicowanych środowiskach, takich jak malownicze wybrzeże, bezkresna pustynia czy obszary podbiegunowe. Same wyścigi występują tutaj w siedmiu wariantach: od klasycznych mistrzostw, gdzie liczy się przede wszystkim pozycja na mecie, aż po zawody oparte na rywalizacji na punkty. Niezależnie od wybranego typu wyścigu, na trasach porozrzucano rozmaite power-upy, z jakich mogą korzystać zawodnicy. Mowa o dopałkach pokroju tarcz, dronów naprawczych, turbodoładowania oraz systemów zapewniających lepszą przyczepność.

Podobnie jak ma to miejsce w innych grach tego typu, kluczem do sukcesu jest nie tylko dokładne poznanie trasy i rozmieszczenia tymczasowych ulepszeń, lecz również opanowanie modelu jazdy. Ten ostatni oparto na zaawansowanym systemie fizyki, bazującym na specyfice sterowania śmigłowcami czterowirnikowymi (quadrocopterami), który dba o to, by pokonywanie zakrętów, czy choćby hamowanie i przyspieszanie, działało na pojazd z odpowiednią siłą.

Tryby gry

Filarem Redout na platformie PS4, PC itd. jest tryb kariery dla pojedynczego gracza – na jego potrzeby przygotowano ponad 75 mistrzostw. W trakcie zabawy zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia, a dzięki nim możemy ulepszać osiągi posiadanej maszyny. Oprócz tego, na chętnych czeka oparty na rywalizacji tryb multiplayer, gdzie do walki o zwycięstwo staje maksymalnie dwunastu zawodników.

Kwestie techniczne

Redout działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, co zapewnia wysokiej jakości oprawę graficzną. Doskonale prezentują się nie tylko same wehikuły, lecz także poszczególne trasy i widoczne w tle, postapokaliptyczne krajobrazy. Całości dopełnia oryginalna, elektroniczna muzyka. Na niektórych platformach produkcja wykorzystuje gogle wirtualnej rzeczywistości, jednak nie są one niezbędne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 12  

Ocena czytelników: 2,1 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Redout

Klasyfikacja PEGI Redout

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Redout

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 10
PC
PS4
XONE
Switch