Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGBA
Okładka F-Zero: Maximum Velocity (GBA)
OkładkaF-Zero: Maximum Velocity (GBA)

F-Zero: Maximum Velocity GBA

Kolejna odsłona bardzo popularnej serii. Zasiadamy za sterami jednego z futurystycznych poduszkowców, ścigając się na bardzo ciekawie zaprojektowanych trasach.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F-Zero: Maximum Velocity Premiera GBA

12czerwca2001

producent: Nintendo wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do F-Zero: Maximum Velocity

Crash Nitro Kart

Hot Wheels: Velocity X

Herbie: Fully Loaded

F-Zero: Maximum Velocity jest pierwszym produktem z tej serii, który zdecydowano się wydać na przenośną konsolkę Gameboy Advance. Jest to zarazem pełnoprawna konwersja ze SNES-a, innej bardzo popularnej konsoli firmy Nintendo. Należy jednak w tym miejscu nadmienić, iż zmiany w stosunku do pierwowzoru są znaczące. Objęły one bowiem zarówno wachlarz dostępnych trybów rozgrywki, jak i wykonanie grafiki, która sprawia wrażenie bardziej szczegółowej. Za przygotowanie tej gry jest oczywiście odpowiedzialne Nintendo.

Podobnie jak miało to miejsce w innych grach z tej serii, zasiadamy za sterami futurystycznie wyglądającego i poruszającego się z ogromnymi prędkościami poduszkowca. F-Zero pod wieloma względami zdaje się więc przypominać kolejne odsłony słynnego Wipeouta. Jednym z podstawowych czynników odróżniających ten produkt na tle konkurencji są zwariowane, bardzo pokręcone trasy. Wymagają one doskonałego poznania wszystkich zakrętów oraz bezbłędnego pokonywania ich. Do naszej dyspozycji oddano w sumie dziesięć poduszkowców. Cztery maszyny są dostępne już na starcie, pozostałe sześć trzeba sobie jednak odblokować. Poduszkowce różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i poszczególnymi parametrami, opisującymi między innymi siłę ich pancerza, czy maksymalną prędkość z jaką mogą się przemieszczać. Gracz może ponadto korzystać z opcji turbodoładowania. Pojawia się ona za każdym razem gdy ukończyło się okrążenie toru. Należy także uważać na pasek energii poduszkowca. Energię traci się uderzając w bandy czy inne maszyny. Na szczęście można ją regenerować.

Producent zadbał o cztery różne tryby zabawy, między innymi pełnoprawne mistrzostwa, w których awansujemy na kolejne szczeble, przystępując do coraz trudniejszych wyścigów. W trybie practice gracz może zająć się poznaniem określonych torów. W zależności od dokonanego wyboru, porusza się w pojedynkę lub z udziałem komputerowego kierowcy. Dwa pozostałe tryby zostały zarezerwowane dla sympatyków multiplayera. Opisywana gra pozwala na zabawę nawet czterem osobom. Wizualnie Maximum Velocity prezentuje się zdecydowanie lepiej od pierwowzoru wydanego na konsolę SNES. Usprawnienia objęły przede wszystkim wygląd poduszkowców, które są teraz lepiej animowane.

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI F-Zero: Maximum Velocity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

F-Zero: Maximum Velocity Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel