Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 grudnia 2017, 14:32

Trwają prace nad trzecią częścią serii Kingsman?

Cykl Kingsman ma wielu fanów. Nie dziwi więc, że jego twórcy snują dalekosiężne plany. Reżyser Matthew Vaughn rozważa różne kierunki rozwoju serii - pierwszym elementem ma być pełnoprawna kontynuacja dotychczasowych dwóch filmów. Wiele wskazuje na to, że już prowadzone są nad nią prace.

Jeśli należycie do grona fanów filmowego cyklu Kingsman, to Angus Bickerton – specjalista od efektów specjalnych, pracujący przy dwóch poprzednich odsłonach – ma dla Was dobre wieści. Z rozmowy, jaką odbył z redaktorem serwisu CBR wynika, że Matthew Vaughn, reżyser i współscenarzysta filmów Kingsman: Tajne służby i Kingsman: Złoty krąg, rozważa różne kierunki rozwoju serii w kontekście trzeciej części.

Czy Kingsman stanie się potężną marką? - Trwają prace nad trzecią częścią serii Kingsman? - wiadomość - 2017-12-13
Czy Kingsman stanie się potężną marką?

„Rozmawialiśmy na ten temat z Matthew. Ma względem niego różne plany”, oznajmił Bickerton, zapytany podczas imprezy towarzyszącej premierze Złotego kręgu na DVD i Blu-ray o to, czy trzeci Kingsman znajduje się już w produkcji. Najpewniej oznacza to, że twórca powróci na piastowane wcześniej stanowisko. Niestety, nie wiadomo, kiedy do tego dojdzie. Aktualnie Vaughn prowadzi rozmowy z koncernem Warner Bros. w sprawie reżyserii kontynuacji Człowieka ze stali, czyli samodzielnego filmu poświęconego przygodom Supermana (aktualnie bez daty premiery).

Trwają prace nad trzecią częścią serii Kingsman? - ilustracja #2

Cykl Kingsman w skrócie:

  • Kingsman: Tajne służby – premiera: 13 lutego 2015 roku / przychód: 414 mln dolarów (przy budżecie produkcyjnym 81 mln dol.);
  • Kingsman: Złoty krąg – premiera: 22 września 2017 roku / przychód: 395 mln dol. (przy budżecie produkcyjnym 104 mln dol.).

Kilka miesięcy temu Vaughn snuł dalekosiężne plany w kontekście rozwoju uniwersum Kingsman. „Nie wykluczam powstania filmów poświęconych agencji Statesman [odpowiednika brytyjskiego Kingsman – przyp. red.], a nawet spin-offów skupiających się na poszczególnych bohaterach. Uniwersum mogą zasilić nowi agenci, nowe postacie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyszkolić kolejne dzieci. Jest wiele opcji, ale zdaję sobie sprawę, że nie warto być chciwym.”

Druga część serii, czyli Kingsman: Złoty krąg, trafiła do polskich kin 22 września tego roku. W filmie, który spotkał się z gorszym przyjęciem niż część pierwsza (44 punkty względem 60/100 w serwisie metacritic.com), zobaczyliśmy powracających Tarona Egertona, Marka Stronga, Colina Firtha i Sophie Cookson, a także debiutujących Pedro Pascala, Channinga Tatuma, Julianne Moore, Jeffa Bridgesa, Halle Berry oraz Eltona Johna. W filmie bohaterowie z Eggsym na czele udali się do Ameryki, aby z pomocą agentów siostrzanej organizacji Statesman pojmać sprawców zamachu na główną siedzibę Kingsman i jednocześnie wyswobodzić cały świat spod jarzma gotowych na wszystko przestępców.