Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPSVPS4XONE
Okładka The Bard's Tale: Remastered and Resnarkled (Switch)
OkładkaThe Bard's Tale: Remastered and Resnarkled (Switch)

The Bard's Tale: Remastered and Resnarkled

Przygotowana przez studio inXile Entertainment zremasterowana wersja gry The Bard’s Tale, czyli niezwykle ciepło przyjętego RPG-a akcji z 2004 roku.

RPG | fantasy | widok izometryczny | humorystyczne | reedycje/remastery/remaki | RPG akcji | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Bard's Tale: Remastered and Resnarkled Premiera

17sie2017

PS4 PSV

18cze2020

XONE Switch

Gry podobne do The Bard's Tale: Remastered and Resnarkled

Titan Quest: Anniversary Edition

Victor Vran: Overkill Edition

Skellboy

The Bard's Tale: Remastered and Resnarkled to zremasterowana wersja The Bard’s Tale, czyli ciepło przyjętej gry RPG akcji, która zadebiutowała w 2004 roku. Za opracowaniem produkcji stoi sprawujące pieczę nad marką studio inXile Entertainment.

Fabuła

Pomimo że tytuł gry odwołuje się do kultowej serii turowych gier RPG, The Bard's Tale: Remastered and Resnarkled jest spin-offem, zatem opowiedziana tutaj historia nie jest w żaden sposób powiązana z przedstawionymi tam wydarzeniami.

Głównym bohaterem gry jest tytułowy Bard, który wyrusza na poszukiwania pięknej księżniczki Caleigh, porwanej przez członków demonicznego kultu dowodzonego przez Fionnaocha. Nim herosowi uda się zrealizować swoją misję, a co za tym idzie – zdobyć upragnioną sakiewkę wypełnioną złotem, musi przeżyć całą masę mniej lub bardziej niebezpiecznych przygód oraz wykonać dziesiątki zadań zlecanych przez napotykane po drodze osobistości.

Fabuła gry została doprawiona solidną dawką inteligentnego humoru – nie brakuje tutaj również nawiązań do utartych schematów gatunku. Na tle większości innych pozycji tego typu The Bard’s Tale: Remastered and Resnarkled wyróżnia także obecność narratora na bieżąco komentującego poczynania protagonisty, który nie przepuści żadnej okazji, by dopiec mu w ten czy inny sposób.

Mechanika

The Bard's Tale: Remastered and Resnarkled jest znacznie bliższe pod względem mechaniki rozgrywki produkcjom pokroju Baldur’s Gate: Dark Alliance aniżeli wcześniejszym grom spod szyldu The Bard’s Tale. Akcję obserwujemy bowiem z widoku izometrycznego, a w trakcie zabawy równie ważne, co eksploracja odwiedzanych miejsc i prowadzenie rozmów z postaciami neutralnymi oraz podejmowanie rozmaitych decyzji jest stawianie czoła zastępom oponentów, z którymi walczymy w czasie rzeczywistym.

Na podorędziu bohatera znajduje się zróżnicowany arsenał broni białej, którą podzielono na pięć typów – każdy z nich posiada swoje mocne i słabe strony, przez co walczy się nim nieco inaczej od pozostałych. Istotną rolę odgrywają również pieśni, których Bard uczy się w toku przygody; dzięki nim może on przywoływać na pole bitwy sojuszników biorących czynny udział w walce. Nie bez znaczenia pozostaje też zdobywane przez niego doświadczenie, dzięki któremu awansuje na kolejne poziomy i rozwija swój potencjał bojowy poprzez zdobywanie nowych umiejętności.

Kwestie techniczne

The Bard’s Tale: Remastered and Resnarkled wyróżnia się na tle oryginału za sprawą ładniejszej oprawy graficznej. Co prawda twórcy nie zdecydowali się na podmianę tekstur i implementację dodatkowych efektów, aczkolwiek udało im się zwiększyć rozdzielczość obrazu.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI The Bard's Tale: Remastered and Resnarkled

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PSV
XONE
Switch