Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCGCNXBOXPS2
Okładka Sonic Heroes (PC)

Sonic Heroes

Sonic Heroes to pozycja klimatycznie nawiązująca do najlepszych części serii z tytułowym jeżem w roli głównej. Rozgrywkę cechuje duża dynamika (rozmaite platformy, zakręty, „kółka” w powietrzu, etc.

Zręcznościowe | platformówki 3D | Sonic

Okładka Sonic Heroes (PC)

producent: Sonic Team

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

6sty2004

GCN PS2 XBOX

16lis2004

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic to jeż, który potrafi poruszać się z niezwykle ogromna prędkością. Sonic ma tez paru kumpli, ale również całkiem pokaźne grono przeciwników, których dorobił się podczas swoich poprzednich przygód. Teraz czas, by wszyscy oni zebrali się w jednej grze i stanęli w szranki tworząc drużyny.

Nie mamy jednak do czynienia z gra sportowa, a zrecznosciówką (bo do takiego gatunku zaliczają się wszystkie gry obsadzające Sonica w roli głównej). Łączna liczba 12 grywalnych postaci dzieli się na 4 drużyny, a będziemy mogli sterować trzema postaciami na raz podczas czekających nas wyzwań. Każda z postaci dysponuje innymi umiejętnościami i to w kwestii Gracza leży, by odpowiednio dobierać je do sytuacji. Dla przykładu Sonic jest bardzo szybki, Knuckles dysponuje niezłą siłą, a Tails posiada zdolność latania. Plansze są różnorodne, dosyć rozbudowane i co ważne – w wielu miejscach sporo się od siebie różnią, w momencie, gdy gramy innym teamem; mamy do czynienia np. z innymi zadaniami i przerywnikami filmowymi. Różne kombinacje możliwych rozwiązań dzięki kontroli nad trzema postaciami przydają się do rozwiązywania zagadek, pokonywania wrogów i poruszania się po rozbudowanym i skomplikowanym środowisku. Najlepsze wrażenie robią w grze superszybkie partie poziomów, gdzie postacie pokroju Sonica rozwijają niemałe prędkości – aż prosi się o większą ich ilość. Szczególnie, ze gra cały czas trzyma stale 60 klatek animacji na sekundę, a to przy zakręconych i szybkich levelach potrafi zapewnić mile doznania z gry. I wtedy nie przeszkadza tez to, ze cala historia zbudowana wokół gry jest raczej infantylna (tu dają się we znaki szczególnie filmiki przerywnikowe), a dubbing postaci wola o pomstę do nieba.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1576 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sonic Heroes

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 1.5 GB HDD
Sonic Heroes - recenzja gry
Sonic Heroes - recenzja gry

Recenzja 22 lutego 2005, 12:04

Przygotowana przez producentów kampania składa się z czternastu niezbyt długich poziomów. Korzystając z okazji rozszerzę nieco wątek opisany we wstępie. Gry z serii Sonic praktycznie od samego początku istnienia kojarzone były z niezwykle dynamicznym przebiegiem rozgrywki. Tytułowy jeżyk pokonywał różnorakie przeszkody w iście ekspresowym tempie. Wydany jakiś czas temu Sonic Adventure DX zburzył niejako ten wizerunek. We wspomnianej grze aktualnie sterowany bohater zdecydowanie za dużo czasu spędzał na ostrożnym badaniu kolejnych plansz. Sega najwyraźniej zauważyła swój błąd, gdyż Sonic Heroes wraca do dobrze znanej (i zapewne lubianej) konwencji rozgrywki. Należy oczywiście zaznaczyć, iż nikt nas nie popędza. Jeżeli ktoś ma na to ochotę, na danym poziomie może spędzić nawet godzinę. Przeważnie jednak warto jest pędzić przed siebie. Jest to tym bardziej opłacalne, iż w nagrodę za kończenie poziomów w krótkim czasie można odblokować wiele dodatkowych bonusów. Gra po zakończeniu etapu wyświetla podsumowanie. Na końcowy wynik, oprócz wspomnianego już czasu, wpływa między innymi ilość pokonanych przeciwników czy też zebranych pierścieni.

GCN
PS2
XBOX
PC