Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2GCNXBOX
Okładka Sonic Heroes (PC)
OkładkaSonic Heroes (PC)

Sonic Heroes

Sonic Heroes to pozycja klimatycznie nawiązująca do najlepszych części serii z tytułowym jeżem w roli głównej. Rozgrywkę cechuje duża dynamika (rozmaite platformy, zakręty, „kółka” w powietrzu, etc.

Zręcznościowe | platformówki 3D | Sonic

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Heroes Premiera

6sty2004

PS2 XBOX GCN

16lis2004

PC

producent: Sonic Team wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Sonic to jeż, który potrafi poruszać się z niezwykle ogromna prędkością. Sonic ma tez paru kumpli, ale również całkiem pokaźne grono przeciwników, których dorobił się podczas swoich poprzednich przygód. Teraz czas, by wszyscy oni zebrali się w jednej grze i stanęli w szranki tworząc drużyny.

Nie mamy jednak do czynienia z gra sportowa, a zrecznosciówką (bo do takiego gatunku zaliczają się wszystkie gry obsadzające Sonica w roli głównej). Łączna liczba 12 grywalnych postaci dzieli się na 4 drużyny, a będziemy mogli sterować trzema postaciami na raz podczas czekających nas wyzwań. Każda z postaci dysponuje innymi umiejętnościami i to w kwestii Gracza leży, by odpowiednio dobierać je do sytuacji. Dla przykładu Sonic jest bardzo szybki, Knuckles dysponuje niezłą siłą, a Tails posiada zdolność latania. Plansze są różnorodne, dosyć rozbudowane i co ważne – w wielu miejscach sporo się od siebie różnią, w momencie, gdy gramy innym teamem; mamy do czynienia np. z innymi zadaniami i przerywnikami filmowymi. Różne kombinacje możliwych rozwiązań dzięki kontroli nad trzema postaciami przydają się do rozwiązywania zagadek, pokonywania wrogów i poruszania się po rozbudowanym i skomplikowanym środowisku. Najlepsze wrażenie robią w grze superszybkie partie poziomów, gdzie postacie pokroju Sonica rozwijają niemałe prędkości – aż prosi się o większą ich ilość. Szczególnie, ze gra cały czas trzyma stale 60 klatek animacji na sekundę, a to przy zakręconych i szybkich levelach potrafi zapewnić mile doznania z gry. I wtedy nie przeszkadza tez to, ze cala historia zbudowana wokół gry jest raczej infantylna (tu dają się we znaki szczególnie filmiki przerywnikowe), a dubbing postaci wola o pomstę do nieba.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1582 głosów czytelników.

Sonic Heroes cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sonic Heroes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 1.5 GB HDD
GCN
PS2
XBOX
PC