futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 3 maja 2021, 15:19

autor: Adrian Piotrowski

Ulepszony Switch może pojawić się w tym roku; ambitne plany Nintendo

Nintendo ma ambitne plany dotyczące swojej flagowej konsoli Switch. W tym roku może pojawić się ulepszona wersja hybrydowego urządzenia, a ponadto japoński gigant celuje w pobicie sprzedażowego wyniku Nintendo Wii.

Dziennikarz Bloomberg Takashi Mochizuki, powołując się na artykuł japońskiego portalu Nikkei, poinformował, że Nintendo planuje wyprodukować około 30 milionów egzemplarzy konsoli Switch w tym roku fiskalnym (okres pomiędzy kwietniem 2021 a marcem 2022). Ponadto na rynku ma pojawić się nowa wersja urządzenia z ulepszonym układem graficznym.

Gigant z Kioto sprzedał do końca 2020 roku prawie 80 milionów konsol na całym świecie. Firma oczekuje, że 2021 rok zamknie z wynikiem 110 milionów. Jeżeli ten cel zostanie spełniony, to Switch przebije rezultat Nintendo Wii (101,63 miliona sprzedanych konsol).

Nie jest to pierwsza informacja w tym roku, która mówi, że japońska firma wyda mocniejszą edycję swojej konsoli. Pierwsze plotki pojawiły się w lutym, a bardziej szczegółowe przecieki wskazują na to, iż nowy Switch będzie miał ekran OLED i wyjście 4K, a także moc obliczeniową na poziomie PlayStation 4 Pro oraz Xboksa One X. Switch w wersji „pro” ma ukazać się pod koniec tego roku.