Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2021, 15:25

autor: Entelarmer

CS:GO i PUBG znów królują wśród bestsellerów Steam

Zeszły tydzień okazał się wyjątkowo korzystny dla Counter-Strike: Global Offensive oraz Playerunknown's Battlegrounds. Obie produkcje znalazły się na samym szczycie listy bestsellerów Steama, wyprzedzając hity ostatnich miesięcy.

Kolejny tydzień przyniósł ze sobą aktualizację listy bestsellerów na Steamie (via Steam DB). W okresie od 26 kwietnia do 2 maja na podium powrócili niekwestionowani królowie platformy, czyli Playerunknown’s Battlegrounds oraz Counter-Strike: Global Offensive. W tym drugim przypadku chodzi dokładnie o przepustkę premium Operacji Broken Fang, która – choć formalnie wciąż dostępna – straciła ważność 30 kwietnia. Najwyraźniej wielu graczy postanowiło skorzystać z niej w ostatniej chwili. Natomiast PUBG-owi pomogło obniżenie ceny o połowę, do 36,49 złotego. Promocja potrwa do 5 maja, niewykluczone więc, że ten battle royale załapie się do zestawienia także w przyszłym tygodniu. Z podobnych przyczyn na liście znalazły się Death Stranding (do 6 maja dostępne z rabatem 60%) oraz NieR Automata (-50%).

Najwięksi zwycięzcy poprzedniego tygodnia – kooperacyjne It Takes Two oraz remake Nier Replicant – wciąż są w ścisłej czołówce. Natomiast Valheim prawie że wypadło z pierwszej dziesiątki, co nie zmienia faktu, iż obecność na liście przez długie tygodnie to i tak ogromny sukces dla studia Iron Gate. Zestawienie uwzględnia też dwie „debiutujące” produkcje. Pierwszą jest Total War: Rome Remastered, które trafiło do sprzedaży 29 kwietnia. Druga z nich to Resident Evil Village, formalnie jeszcze niewydane, ale najwyraźniej dobrze zarabiające na sprzedaży przedpremierowej.

Co się tyczy większych spadków, z listy całkowicie zniknęły Battlefield V, Outriders, The Forest oraz Titanfall 2. Obie produkcje Electronic Arts oraz „leśny” survival zyskały na zakończonych już promocjach, co okazało się szczególnie korzystne dla drugiego Titanfalla.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Nazwa produktu

1.

Playerunknown’s Battlegrounds

2.

Counter-Strike: Global Offensive – Operacja Broken Fang

3.

It Takes Two

4.

Valve Index VR Kit

5.

NieR Replicant ver.1.22474487139…

6.

Death Stranding

7.

Total War: Rome Remastered

8.

Resident Evil Village

9.

NieR: Automata

10

Valheim

  1. Oficjalna strona platformy Steam