Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 maja 2021, 10:11

Epic Games - doniesienia sugerują olbrzymi wyciek danych użytkowników

Relacje, które pojawiły się w sieci, sugerują, że mogło dojść do wycieku danych użytkowników strony epicgames.com. Chodzi o e-maile, nazwy kont i potencjalnie hasła ponad 106 mln osób.

W SKRÓCIE:

  1. według doniesień internetowych mogło dojść do poważnego wycieku danych z domeny Epicgames.com;
  2. chodzi o nazwy użytkownika, e-maile i być może hasła nawet 106 353 275 osób;
  3. firma Epic Games na razie nie odniosła się do sprawy oficjalnie.

Doniesienia, które pojawiły się na Twitterze, forum ResetEra oraz forum Reddit sugerują, że doszło do gigantycznego wycieku danych powiązanego z domeną Epicgames.com. Może chodzić nawet o 106 353 275 nazw użytkownika, e-maili oraz – potencjalnie – haseł. Jeśli macie konto na wspomnianym serwisie, koniecznie zmieńcie hasło (i upewnijcie się, że nie korzystacie z niego w innych, ważnych miejscach).

Użytkownicy, których dane mogły zostać ujawnione, podobno otrzymali wiadomości informujące ich o zaistniałej sytuacji. W pierwszym przypadku e-mail pochodził od firmy Mastercard, zaś w drugim ostrzeżenie zostało wygenerowane przez usługę NortonLifeLock (poniżej screeny). O podobnej sytuacji doniosło już dwóch różnych internautów.

Epic Games - doniesienia sugerują olbrzymi wyciek danych użytkowników - ilustracja #1
Epic Games - doniesienia sugerują olbrzymi wyciek danych użytkowników - ilustracja #2
Screeny maili, które otrzymali użytkownicy.

Warto odnotować, że obecnie są to niepotwierdzone plotki – firma Epic Games nie odniosła się do sprawy oficjalnie, ale lepiej dmuchać na przysłowiowe zimne.

  1. Epic Games – strona oficjalna