Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2021, 09:46

Do CoD: Warzone wkrótce dołączy Rambo

W twitterowym wpisie twórcy Call of Duty: Warzone dali do zrozumienia, że do gry lada chwila trafi sam John Rambo.

Wszystko wskazuje na to, że do gry Call of Duty: Warzone wkrótce dołączy sam John Rambo, czyli bohater stworzony przez pisarza Davida Morrella, znany głównie z popularnej serii filmów akcji, w których zagrał Sylvester Stallone.

Debiut Rambo w CoD: Warzone sugeruje teaser, który opublikowano na oficjalnym koncie twitterowym marki. Pojawia się w nim fraza „SURVIVORJOHN#1009062” oraz statystyki gracza o takim pseudonimie. Ma on na koncie pięć zwycięstw – z tylu filmów składa się kinowa seria. Liczba zabójstw to 552, czyli dokładnie tyle, ile postać grana przez Stallone’a zabiła we wszystkich odsłonach cyklu. Również liczba 7 godzin spędzonych w rozgrywce odpowiada łącznemu czasowi trwania całej serii z Rambo.

To idealny moment na dołączenie tej postaci do gry, gdyż w ubiegłym miesiącu miał miejsce event, w którym na mapę Werdańsk zrzucono bombę atomową. Po tym wydarzeniu, gdy gracze powrócili do zabawy, czekała na nich mocno odmieniona wersja tej lokacji (akcja została przeniesiona w lata 80. ubiegłego wieku). W tej dekadzie ukazały się trzy pierwsze odsłony filmowej serii i był to okres największej popularności marki.

Niestety, nie wiadomo, kiedy dokładnie Rambo trafi do Call of Duty: Warzone. Fakt, że twórcy rozpoczęli już teasowanie jego przybycia sugeruje jednak, że nie będziemy musieli czekać długo. Ciekawi nas też, czy będzie to jedyny heros kina akcji z lat 80-tych, który pojawi się w grze. Ta dekada była wyjątkowo bogata pod tym względem, więc fajnie byłoby ujrzeć wirtualne wersje postaci granych przez np. Chucka Norrisa czy Arnolda Schwarzeneggera.

Warto dodać, że to nie jedyny ostatnimi czasy gościnny występ Rambo w grze. Pod koniec ubiegłego roku bohater dołączył do bijatyki Mortal Kombat 11 w ramach tzw. Kombat Pass 2.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Warzone ukazało się w marcu ubiegłego roku na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Dzięki wstecznej kompatybilności w tytuł mogą zagrać także użytkownicy PS4 oraz Xboksa Series X/S. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i wypróbowało ją już ponad 100 mln osób.

  1. Darmowe Call of Duty: Warzone – wreszcie Fortnite dla „dorosłych”!
  2. Call of Duty Warzone - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii
E3 2021