Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2021, 10:49

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed Valhalla - Meteor potencjalnym trzecim DLC

Fani dokopali się w plikach Assassin's Creed: Valhalla do informacji sugerujących, że Ubisoft ma w planach trzeci dodatek DLC do gry.

Pliki gier są często doskonałym źródłem informacji o nieogłoszonych planach deweloperów. Najnowszym tego przykładem stało się Assassin's Creed: Valhalla. Francuski youtuber j0nathan dokopał się w ten sposób do danych, które sugerują, że gra otrzyma dodatkowe, trzecie DLC.

Do tej pory firma Ubisoft zapowiedziała jedynie dwa rozszerzenia w postaci Wrath of Druids oraz The Siege of Paris. Potencjalny trzeci dodatek w plikach opisany jest jako Meteor. Najpewniej nie jest to jednak tytuł tej produkcji. Dotychczasowe DLC są tam bowiem oznaczone nazwami lokacji, w których osadzono ich akcję. Gniew druidów figuruje więc jako „Ireland”, a Oblężenie Paryża jako „Francia”.

Oczywiście w przypadku trzeciego DLC nie sądzimy, że będziemy bawili się na powierzchni meteorytu. Nazwa Meteor najpewniej odnosi się więc do czegoś innego. Warto wspomnieć tutaj o komentarzu do tych informacji opublikowanym na facebookowym profilu fanowskiej społeczności Codex. Przypomniano w nim, że podczas produkcji nazwą kodową Assassin's Creed: Rogue było „Comet”, czyli kometa. Akcja tej gry toczyła się w północnej Ameryce Północnej, więc możliwe, że trzecie DLC do AC: Valhalla ponownie zabierze nas na ten kontynent. W podstawowej wersji tej gry pojawiła się sekcja osadzona w tej lokacji (tzw. Vinlandia) i została ona ciepło przyjęta przez graczy. Umieszczenie tam akcji całego rozszerzenia miałoby więc sens.

Oczywiście do czasu oficjalnej zapowiedzi dodatku przez Ubisoft do tych informacji należy podchodzić z dużym dystansem. Równie dobrze trzecie DLC mogło być początkowo w planach, ale potem z niego zrezygnowano, a w plikach pozostały jedynie wzmianki o porzuconym pomyśle.

Warto jednak przypomnieć, że w lutym deweloperzy ogłosili, że Assassin's Creed Valhalla będzie wspierane dłużej i bardziej ambitnie niż AC: Odyssey. Odsłona cyklu osadzona w starożytnej Grecji otrzymała dwa duże dodatki, więc ta deklaracja twórców powoduje, że perspektywa trzeciego DLC do najnowszej części serii nie wydaje się niedorzeczna.

Przypomnijmy, że Assassin's Creed: Valhalla ukazało się w listopadzie ubiegłego roku na PC, konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PS5 oraz w usłudze Google Stadia.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft
  2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry