Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2021, 13:25

autor: hexx0

Assassin's Creed: Valhalla doda miecze jednoręczne; znamy trofea z dodatków

Jeden z deweloperów Assassin’s Creed: Valhalla potwierdził, że do gry zostaną dodane miecze jednoręczne, o które fani prosili Ubisoft od dłuższego czasu. Poznaliśmy też osiągnięcia z nadchodzących dodatków, które zdradzają sporo na temat ich zawartości.

W SKRÓCIE:
 • w Assassin’s Creed: Valhalla pojawią się dwa nowe typy oręża – miecze jednoręczne, o które fani prosili od premiery, oraz jakiś rodzaj kosy lub sierpu;
 • ich obecność w grze potwierdził jeden z deweloperów, a także użytkownik Twittera o ksywce xj0nathan, który znalazł ukryte w plikach gry informacje o osiągnięciach z dwóch nadchodzących dodatków: Gniewu Druidów i Oblężenia Paryża;
 • dowiedzieliśmy się przy okazji nieco o samych dodatkach, w tym o nowej umiejętności – Pladze szczurów – którą wprowadzi ten drugi.

Ubisoft nie ustaje w pracach nad Assassin’s Creed: Valhalla. Już za miesiąc ma się ukazać pierwszy duży dodatek fabularny, czyli Gniew Druidów. Możliwe jednak, że jeszcze przed nim czeka nas aktualizacja, która wprowadzi do gry miecze jednoręczne, o które fani prosili Francuzów od listopadowej premiery tytułu. Poznaliśmy też osiągnięcia ze wspomnianego dodatku, a także z kolejnego – Oblężenia Paryża.

Dodanie mieczy jednoręcznych do AC: Valhalla potwierdził Jose Araiza – odpowiedzialny w Ubisofcie za wsparcie popremierowe – z którym YouTuber JorRaptor przeprowadził krótki wywiad. Zapytany o ten klasyczny oręż, deweloper odpowiedział w następujący sposób:

Tak, pojawią się w grze (jednoręczne miecze – dop. red.). Jeśli mam być szczery, byłem jednym z tych, którzy najgłośniej domagali się tej zmiany. (…) Zaskoczyło nas, jak bardzo brakowało ich fanom. Chcieliśmy jednak zrobić to właściwie. Niezbędne było stworzenie całkowicie nowego typu miecza – takiego, którym walczy się zupełnie inaczej, a nie kolejnej skórki. Mogę powiedzieć tyle, że jest on już przygotowywany.

Jednoręczne miecze to dla Ubisoftu nic nowego – ten typ broni występował w końcu zarówno w AC: Origins (w wersji z tarczą), jak i w AC: Odyssey (w wersji z dwiema broniami), a i niektóre postacie z AC: Valhalla – np. Basim Ibn Ishaq (którego strój ma być wkrótce możliwy do zdobycia dla graczy) – wykorzystują taki oręż. Można więc powiedzieć, że część prac została już wykonana. Jeśli jednak znudziły Was topory, albo uważacie je za mało elegancką broń, wypatrujcie kolejnych informacji o aktualizacji. I miejmy nadzieję, że tym razem Ubisoft nie zirytuje graczy wprowadzonymi zmianami.

Z kolei o tym, że niedostępne jeszcze w AC: Valhalla osiągnięcia są już w kodzie gry, poinformował użytkownik Twittera o ksywce xj0nathan. Dzięki niemu wiemy, że każde DLC pozwoli zdobyć po 5 nowych pucharków do kolekcji. Część jest ściśle związana z fabułą Gniewu Druidów i Oblężenia Paryża, więc z ich opisów dowiemy się jedynie, jak będą się nazywały zadania, które przyjdzie nam wykonać (np. Into the Fog, czyli prawdopodobnie Przez mgłę). Inne zdradzają więcej, np. ilu członków kultu Dzieci Danu lub Zakonu Starożytnych będziemy musieli wyeliminować (po pięciu w każdej organizacji), albo to, że w grze pojawią się nowe typy broni (Sickle, czyli jakiś rodzaj kosy lub sierpu, a także wspomniane miecze jednoręczne) i umiejętności (np. Plague of Rats, czyli prawdopodobnie Plaga szczurów). Listę wyzwań znajdziecie poniżej. Weźcie tylko pod uwagę, że w finalnej grze może być ich więcej.

Osiągnięcia z rozszerzenia Gniew Druidów:

 • Harvest Time (Czas żniw) – zabij 100 wrogów używając Sickle (kosy/sierpu);
 • Puca – ukończ misję Into the Fog (Przez mgłę);
 • Bran the Blessed (Bran Błogosławiony) – zsynchronizuj wszystkie punkty widokowe w Irlandii;
 • Children of Danu – pokonaj 5 członków kultu Dzieci Danu;
 • Ireland’s Saga (Saga irlandzka) – ukończ główną linię fabularną dodatku.

Osiągnięcia z rozszerzenia Oblężenie Paryża:

 • Diren Dall – zabij 100 wrogów używając krótkiego miecza;
 • Horseman of the Apocalypse (Jeździec Apokalipsy) – zabij 50 wrogów używając umiejętności Plague of Rats (Plaga szczurów);
 • Regium Francium – zsynchronizuj wszystkie punkty widokowe we Francji;
 • Sweet Kiss from Paris (Pozdrowienia z Paryża) – pokonaj 5 członków Zakonu Starożytnych;
 • France’s Saga (Saga francuska) - ukończ główną linię fabularną dodatku.

Lista osiągnięć wydaje się przeczyć słowom JorRaptora – jeśli miecze jednoręczne są powiązane z trofeami możliwymi do odblokowania w dodatku Oblężenie Paryża, który ma się ukazać w drugiej połowie tego roku, prawdopodobnie właśnie wtedy zostaną one wprowadzone do gry. Zatem pomimo entuzjastycznych słów dewelopera, jakoby nowy typ broni był już w przygotowaniu, trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy pojawią się one w AC: Valhalla i czy będzie to jeszcze przed Gniewem Druidów.