Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2021, 19:27

Znamy datę premiery Wrath of the Druids, pierwszego dodatku do AC: Valhalla

Ubisoft zdradził w końcu datę premiery pierwszego dużego dodatku do gry Assassin’s Creed: Valhalla, czyli Wrath of the Druids, który przeniesie nas do IX-wiecznej Irlandii.

Koniec spekulacji. Firma Ubisoft podała do wiadomości publicznej datę premiery pierwszego z dwóch zaplanowanych dużych rozszerzeń do gry Assassin’s Creed: Valhalla. Dodatek Wrath of the Druids ukaże się 29 kwietnia na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S. Kolejny, The Siege of Paris, ma wyjść w drugiej połowie roku.

Największą atrakcją Gniewu Druidów ma być Irlandia – zupełnie nowa kraina, do której jako Eivor wyruszymy tropem starożytnego kultu Dzieci Danu. Aby odnaleźć jego członków, bohater lub bohaterka będzie musiał(a) ułożyć się z miejscowymi władcami, zanurzając się przy okazji w świat celtyckich mitów i lokalny folklor. Dodatek będzie można nabyć osobno lub w ramach przepustki sezonowej, dołączanej także do AC: Valhalla w Edycji Złotej oraz Ultimate.

Jeszcze przed premierą nowego rozszerzenia Ubisoft postanowił zorganizować w swojej grze wydarzenie wielkanocne. Festiwal Ostara wystartował przed kilkoma godzinami. Gracze mogą podjąć się ukończenia trzech nowych linii zadań, związanych z polowaniem na pisanki, walką z nocnymi duchami oraz odgrywaniem postaci Królowej Maja („It’s just a spring clean for the May queen…”). O evencie dowiedzieliśmy się w poniedziałek, przy okazji aktualizacji 1.2.0, wprowadzającej do gry transmogryfikacje, które jednak nie przypadły graczom do gustu. W najbliższym czasie AC: Valhalla ma również otrzymać nowy tryb gry – Mastery Challenge (Wyzwanie Mistrzowskie) – który zapowiada się jako powtarzalne, skoncentrowane na walce wyzwanie w stylu wprowadzonych jakiś czas temu Rzecznych Najazdów.