Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2021, 19:02

autor: Entelarmer

Gamescom 2021 na żywo i z konferencjami online

Targi gamescom powracają pomimo epidemii. Przynajmniej częściowo, bo oprócz prezentacji sieciowych otrzymamy też skromniejsze „rzeczywiste” wydarzenie.

Po ponad roku koronawirus wciąż daje nam się we znaki, o czym dobitnie przypomina nam zapowiedź lockdownu w Polsce. Nikt nie myśli nawet o drobnych imprezach, nie mówiąc o wielkich konferencjach czy targach. Nie odstrasza to jednak organizatorów gamescomu, którzy w tym roku chcą zaprosić graczy na hybrydową edycję tego wydarzenia. Szczegóły zdradza wpis na oficjalnej stronie imprezy.

Jak wiele innych targów w 2020 roku, ostatni gamescom został de facto odwołany, aczkolwiek w tym przypadku otrzymaliśmy przynajmniej wydarzenie cyfrowe. To miało być – jak czytamy – wielkim sukcesem, ale przeprowadzona ankieta wyraźnie pokazywała, że zdecydowana większość uczestników tęskni za „klasycznym” gamescomem oraz możliwością samodzielnego sprawdzenia gier prezentowanych na targach.

Wyniki ankiety zachęciły organizatorów do opracowania zasad wspólnie z władzami Kolonii w celu przygotowania wydarzenia zgodnie z lokalnymi regulacjami powiązanymi z COVID-19. Uwzględnia to m.in. znacznie mniejszą liczbę odwiedzających. Szczegóły omówiono na specjalnej stronie. Zaznaczono jednak, że w przypadku nasilenia się problemów z epidemią gamescom 2021 może ponownie przyjąć formę całkowicie cyfrowej prezentacji.

Jak co roku, targi odbędą się w ostatnich dniach sierpnia, z ceremonią otwarcia prowadzoną przez Geoffa Keighleya zaplanowaną na 24 sierpnia. Wcześniej najpewniej obejrzymy prezentacje w ramach sieciowej edycji E3 2021, jednakże bez żadnych „rzeczywistych” wydarzeń.