Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2021, 14:08

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

E3 2021 oficjalnie bez wydarzeń na żywo, trwają prace nad edycją online

Impreza E3 została, drugi rok z rzędu, odwołana na skutek trwającej pandemii COVID-19. Targi gier mają jednak, w przeciwieństwie do edycji z 2020 roku, otrzymać wydarzenie online.

Sprawdziły się wcześniejsze doniesienia. Impreza E3 została ponownie odwołana, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Taka informacja pojawiła się w raporcie komisji miasta Los Angeles ds. turystyki oraz konwentów (via DSOGaming). Wynika z niej, że w ramach E3 2021 nie odbędzie się żadne wydarzenie na żywo, lecz trwają prace nad transmisjami online, których zabrakło w poprzednim roku. Zarząd komisji prowadzi również rozmowy z organizatorami targów, czyli ESA (Entertainment Software Association), na temat przyznania licencji dla edycji planowanych na lata 2022-23.

E3 2021 oficjalnie bez wydarzeń na żywo, trwają prace nad edycją online - ilustracja #1
Raport komisji miasta Los Angeles ds. turystyki oraz konwentów w sprawie wydarzeń zaplanowanych na rok 2021. Źródło: DSOGaming

W 2020 najwięksi wydawcy zorganizowali swoje własne eventy w Internecie i pokazali, że potrafią sobie poradzić bez formatu E3. Niektórzy, jak Sony czy Activision, prowadzili transmisje już przed pandemią. Trudno powiedzieć, czy w tym roku zobaczymy ich na wirtualnej edycji targów.

Mniejsi deweloperzy mogą liczyć na gale organizowane przez inne podmioty. Według dziennikarza portalu DSOGaming, Johna Papadopoulosa, w tym roku ponownie odbędzie się Summer Game Fest – impreza organizowana przez gospodarza gali nagród The Game Awards, Geoffa Keighleya. Na horyzoncie pozostają również konwenty sponsorowane przez zachodnie portale, takie jak IGN lub PC Gamer.