Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2021, 09:05

autor: Aquma

E3 2021 prawdopodobnie będzie wydarzeniem sieciowym

Wszystko wskazuje na to, że kolejna edycja imprezy E3 odbędzie się wyłącznie w formie wydarzenia sieciowego. Informacja pochodzi od anonimowych deweloperów, z którymi organizatorzy podzielili się swoimi planami.

W SKRÓCIE:

  1. klasyczne targi E3 najprawdopodobniej nie odbędą się w tym roku;
  2. zamiast nich planowane jest trzydniowe wydarzenie sieciowe;
  3. plany organizatorów nie zostały na razie oficjalnie przedstawione i wymagają akceptacji poszczególnych członków ESA.

E3 od wielu lat było swoistym świętem graczy – przez kilka czerwcowych dni wszyscy śledzili kolejne konferencje i zachwycali się (lub nie) zapowiedziami nowych gier. Zeszły rok wszystko zmienił, bowiem z powodu pandemii koronawirusa impreza nie mogła się odbyć. Wygląda na to, że tradycyjne E3 nie odbędzie się również w 2021 r. – zamiast targów najprawdopodobniej zostanie zorganizowany event sieciowy (via Video Games Chronicle).

Kilku anonimowych deweloperów powiedziało redaktorom VGC, że według ich wiedzy klasyczna impreza nie powróci w tym roku. Z dokumentów wysłanych im przez organizatorów E3 (ESA – Entertainment Software Association) wynika, że planowany jest trzydniowy event w dniach 15-17 czerwca. W tym czasie miałyby odbyć się liczne, dwugodzinne streamy, ceremonia przyznania nagród, a także mniejsze transmisje.

Przedstawione plany nie są jeszcze oficjalne, bowiem wymagają akceptacji członków ESA, czyli m.in. wielkich koncernów wydawniczych. Trudno powiedzieć, czy te faktycznie będą zainteresowane wydarzeniem w takim formacie. Warto pamiętać, że zeszłego lata wiele z tych firm zorganizowało własne, udane eventy (a niektórzy wielcy wydawcy, jak np. Sony, EA czy Activision, jeszcze przed pandemią podjęli decyzję o porzuceniu E3).

Sami organizatorzy targów na razie przekazali jedynie, że tegoroczna impreza zostanie „przetransformowana”. Niedługo powinny się pojawić jakieś konkrety.

Możemy potwierdzić, że przekształcamy wydarzenie E3 zaplanowane na rok 2021 i wkrótce podzielimy się dokładnymi szczegółami na temat tego, w jaki sposób połączymy globalną społeczność gier wideo. Prowadzimy świetne rozmowy z wydawcami, deweloperami i firmami z całego świata. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się szczegółami na temat ich zaangażowania. Zrobimy to wkrótce – powiedział rzecznik ESA.

  1. E3 – strona oficjalna