Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 marca 2021, 10:49

autor: Przemysław Dygas

San Diego Comic-Con 2021 odbędzie się zdalnie

Tegoroczny San Diego Comic-Con został odwołany. Popularny konwent po raz kolejny przeniesie się do sieci.

W SKRÓCIE:
  • San Diego Comic-Con 2021 odbędzie się jedynie zdalnie.
  • Wydarzenie trwać będzie od 23 do 25 lipca.
  • Organizatorzy planują dodatkowy, stacjonarny konwent w listopadzie.

Fani komiksu i kina, którzy planowali już wyjazd na San Diego Comic-Con 2021 muszą zrewidować swoje plany. Popularny konwent drugi raz z rzędu odbędzie się jedynie w sieci. Decyzja ta podyktowana jest trwającą pandemią, która nie pozwala na organizowanie wielkich imprez takich jak Comic-Con. Organizatorzy zakładają, że sytuacja ta nie zmieni się w przeciągu najbliższych czterech miesięcy. Zapewniają jednak, że program konwentu nadal obfitował będzie w atrakcje dotyczące świata komiksów oraz filmów. Internetowe wydarzenie trwać będzie od 23 do 25 lipca.

Ponadto zdradzono, że listopad może być miesiącem, w którym odbędzie się dodatkowa impreza spod znaku Comic-Con. Późniejszy termin miałby pozwolić na zrealizowanie wydarzenia stacjonarnie przy udziale fanów. Trwałoby ono trzy dni, ale wszelkie detale dotyczące cen biletów, zaproszonych gości czy konkretnych paneli pozostają w sferze planów. Organizatorzy poinformowali, że nadal pracują nad tym dodatkowym konwentem i będą publikować kolejne szczegóły na bieżąco.

Poruszono również temat zakupionych biletów. Osoby, które posiadają wejściówki otrzymały możliwość ich zwrotu i tym samym odzyskania wpłaconych pieniędzy. Inną możliwością jest jednak przeniesienie ważności swoich biletów na rok 2022. Organizatorzy pracują również nad możliwością użycia ich podczas wydarzenia planowanego na listopad. Informacje dotyczące powyższych kwestii można znaleźć na stronie San Diego Comic-Con.