Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2021, 19:40

Project Athia zmienia tytuł na Forspoken; gameplay i termin premiery nowej gry Square Enix

Square Enix w końcu podzieliło się szczegółami na temat tytułu dotychczas znanego jako Project Athia. Firma pokazała fragmenty rozrywki i zdradziła tytuł (Forspoken) oraz termin debiutu produkcji (2022 r.) na PC i PlayStation 5.

Długo musieliśmy czekać na kolejne konkretne informacje na temat nowego projektu zespołu Luminous Studio. Dopiero dziś Project Athia pojawiło się na prezentacji firmy Square Enix w ramach krótkiego materiału zdradzającego tytuł gry – Forspoken. Filmik uwzględnia też fragmenty rozgrywki i możecie go obejrzeć poniżej.

Materiał, choć krótki, zdradza całkiem sporo. Forspoken będzie trzecioosobową grą akcji (być może z elementami RPG?), w której pokierujemy Frey Holland (głosu i aparycji bohaterce użyczyła angielska aktorka Ella Balinska), starającą się przeżyć w niebezpiecznym świecie najwyraźniej łączącym klimaty fantasy z bardziej współczesnymi realiami. Gra położy nacisk na narrację, ale stanowczo nie zabraknie eksploracji w otwartym świecie oraz walki ze smokami i innymi bestiami za pomocą magii. Forspoken zadebiutuje w 2022 roku na konsoli PlayStation 5 oraz komputerach osobistych.