Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2020, 21:21

Project Athia - nowa gra Square Enix na PS5 zaoferuje otwarty świat

Yosuke Matsuda z firmy Square Enix wypowiedział się na temat Project Athia. Tajemnicza gra twórców Final Fantasy XV na konsolę PlayStation 5 oraz PC tworzona jest jako produkcja z otwartym światem.

Project Athia - nowa gra Square Enix na PS5 zaoferuje otwarty świat - ilustracja #1
Square Enix niewiele mówi o swojej nowej grze.

Spośród wielu produkcji ujawnionych w trakcie czerwcowej konferencji Sony znalazł się nowy projekt Square Enix. Niestety, zwiastun to w zasadzie wszystko, co firma ujawniła w związku Project Athia miesiąc temu. Niewiele więcej zdradził Yosuke Matsuda w niedawnym wywiadzie dla magazynu Weekly Toyo Keizai Plus (via Gematsu). Prezes Square Enix potwierdził, że Project Athia powstaje jako gra z otwartym światem. Nie jest to większym zaskoczeniem – twórcy z Luminous Productions mieli okazję zdobyć doświadczenie w tworzeniu tego typu tytułów przy okazji Final Fantasy XV.

Pomijając to oraz garść pochwał pod adresem technicznych możliwości konsoli PlayStation 5 (na której ukaże się Project Athia), Matsuda nie zdradził nic więcej. Wciąż więc nie wiemy, czego dokładnie powinniśmy oczekiwać po tej produkcji lub kiedy spodziewać się jej debiutu. Znamy jedynie platformy docelowe: wspomniane PS5 oraz komputery osobiste.