Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PC
Okładka Forspoken (PS5)

Forspoken

Project Athia

Forspoken (pierwotnie znane jako Project Athia) jest przygodową grą akcji TPP, w której gracze trafiają do fantastycznego świata. Tytuł został opracowany przez japońskie studio Luminous Productions (złożone z ludzi odpowiedzialnych za Final Fantasy XV) i wydany przez Square Enix.

Akcji | TPP | fantasy | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Okładka Forspoken (PS5)

data premiery gry:

2022

PC PS5
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forspoken (znane początkowo pod roboczą nazwą Project Athia) to przygodowa gra akcji, która przenosi graczy do fantastycznego świata, pełnego dziwnych mocy i potworów. Za opracowanie tej produkcji odpowiadają deweloperzy ze studia Luminous Productions – zespołu, w którym znaleźć można twórców gry jRPG Final Fantasy XV. Wydawcą jest firma Square Enix.

Fabuła

Główną bohaterką Forspoken jest Frey Holland – kobieta, która próbuje przetrwać w niebezpiecznym świecie łączącym elementy nadnaturalne z rzeczami typowymi dla naszej rzeczywistości.

Mechanika

W Forspoken akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Zabawa koncentruje się na eksplorowaniu lokacji oraz walce z przeróżnymi napotkanymi przeciwnikami (np. smokami). Warto przy tym odnotować, że postać, którą kontrolujemy, porusza się naprawdę szybko i w trzech wymiarach (potrafi np. biegać po ścianach i skakać / szybować na niewielkie odległości).

W starciach wykorzystujemy przeróżne zdolności specjalne i czary – chodzi m.in. o magię ofensywną, tarczę obronną czy zamykanie wrogów w kamieniu. W miarę postępów w rozgrywce nasza bohaterka uczy się nowych rzeczy. Ważną rolę odgrywa również poznawanie opracowanego przez twórców wątku fabularnego.

Tryby gry

W Forspoken możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Forspoken oferuje widowiskową, trójwymiarową oprawę graficzną, która pokazuje moc konsoli PlayStation 5.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Forspoken

16+

Project Athia zmienia tytuł na Forspoken; gameplay i termin premiery nowej gry Square Enix
Project Athia zmienia tytuł na Forspoken; gameplay i termin premiery nowej gry Square Enix

wiadomość18 marca 2021

Square Enix w końcu podzieliło się szczegółami na temat tytułu dotychczas znanego jako Project Athia. Firma pokazała fragmenty rozrywki i zdradziła tytuł (Forspoken) oraz termin debiutu produkcji (2022 r.) na PC i PlayStation 5.

Project Athia dwuletnim exclusivem na PS5 i PC. Sony chwali się Gran Turismo 7 i innymi grami
Project Athia dwuletnim exclusivem na PS5 i PC. Sony chwali się Gran Turismo 7 i innymi grami

wiadomość7 grudnia 2020

Sony zaprezentowało nowy zwiastun zawierający gry, które zmierzają na PS5. Wśród pokazanych tytułów znajdziemy między innymi Horizon: Forbidden West, Gran Turismo 7, Destruction AllStars oraz Project Athia. Co ciekawe, japońska firma ma 2-letnią wyłączność na ostatnią z wymienionych produkcji.

Project Athia - nowa gra Square Enix na PS5 zaoferuje otwarty świat
Project Athia - nowa gra Square Enix na PS5 zaoferuje otwarty świat

wiadomość27 lipca 2020

Yosuke Matsuda z firmy Square Enix wypowiedział się na temat Project Athia. Tajemnicza gra twórców Final Fantasy XV na konsolę PlayStation 5 oraz PC tworzona jest jako produkcja z otwartym światem.

Square Enix zapowiada Project Athia – czasowy exclusive na PS5
Square Enix zapowiada Project Athia – czasowy exclusive na PS5

wiadomość11 czerwca 2020

W czasie prezentacji gier na PS5 firma Square Enix zaprezentowała Project Athia – tytuł tworzony przez studio Luminous Productions, w który zagramy na nowej konsoli Sony.

PC
PS5