Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2021, 16:44

AC Valhalla: Muspelheim z trzeciego DLC może okazać się Afryką

W sieci pojawiły się kolejne przecieki na temat trzeciego, niezapowiedzianego jeszcze DLC do Assassin's Creed: Valhalla, znanego pod roboczą nazwą Meteor. Może się okazać, że Muspelheim, kraina ognia, którą ponoć przyjdzie nam w nim zwiedzić, okaże się bardzo podobny do północnej Afryki.

Wczoraj informowaliśmy Was o doniesieniach youtubera j0nathana na temat dodatku Oblężenie Paryża do Assassin’s Creed: Valhalla. Znany z podawania wiarygodnych informacji internauta opublikował kolejne, tym razem o trzecim, niezapowiedzianym jeszcze oficjalnie DLC, roboczo nazwanym Meteor, którego nowe ślady znalazł w plikach gry. Ze szczegółami – w języku francuskim – możecie zapoznać się w poniższym materiale.

W dużym skrócie: ciągła obecność wzmianek o rozszerzeniu sugeruje, że coś rzeczywiście jest na rzeczy i nie mamy do czynienia jedynie z pozostałościami jakiegoś pomysłu. Ponadto dodatek najprawdopodobniej powstaje w sofijskim oddziale Ubisoftu. Zdaniem Darby’ego McDevitta, byłego pracownika firmy i scenarzysty m.in. Black Flaga, Muspelheim, który do tej pory wydawał się najbardziej prawdopodobną lokacją Meteoru, będzie lustrzanym odbiciem północnej Afryki (tak jak obecny w „podstawce” Asgard był swego rodzaju odzwierciedleniem Skandynawii) i to właśnie tam rozegra się akcja ewentualnego trzeciego dodatku do Valhalli. Mogłoby to oznaczać, że twórcy wykorzystają część materiałów użytych w Assassin’s Creed: Origins, gdzie przemierzaliśmy przecież starożytny Egipt.

Istnieje też inna możliwość, mianowicie Meteor mógłby skoncentrować się na podróży Odyna przez dziewięć światów, którą mitologiczny Wszechojciec odbył po śmierci swojego syna Baldura.

Na tę chwilę są to jednak jedynie przecieki, które równie dobrze mogą nigdy nie zostać oficjalnie potwierdzone przez Ubisoft. Niezależnie więc od tego, jak solidnie wyglądają – albo jak bardzo byście chcieli, aby okazały się prawdą – podchodźcie do nich z dużym dystansem.

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed Valhalla ukazał się w listopadzie 2020 roku na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S. Gra jest wciąż rozwijana i poprawiana przez Ubisoft, gdyż mimo ponad pół roku od premiery, nadal zawiera sporo błędów.

E3 2021