Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2021, 17:21

Final Fantasy 7 Remake na PS5 - rozmiar gry ujawniony

Wiemy, ile miejsca zajmie Final Fantasy VII Remake Intergrade. Twórcy nieco zmniejszyli rozmiar wydania na PS5 względem PS4, aczkolwiek nie tak bardzo, jak mogliby chcieć gracze.

Odświeżone Final Fantasy VII może potrzebować mniej miejsca na PlayStation 5 niż na starszej konsoli Sony, ale nie liczcie na większe „odchudzenie” gry. Wydanie Intergrade wymaga pobrania prawie 81,34 GB plików (via PlayStation Game Size). Na PS4 gracze musieli przygotować blisko 86 GB miejsca na dysku konsoli.

Mniejszy rozmiar Final Fantasy VII Remake: Intergrade to zasługa technologii wydajnej kompresji plików nowej konsoli Sony, choć w tym przypadku efekt nie jest szczególnie imponujący. Trzeba też zauważyć, że nie mamy pojęcia, czy uwzględnia to potencjalny (albo raczej prawie pewny) premierowy patch lub ekskluzywne dla PS5 rozszerzenie Intermission. Może się więc okazać, że gracze będą musieli pobrać jeszcze więcej danych. Na szczęście proces będzie można rozpocząć już jutro, co powinno dać wystarczająco dużo czasu, by nawet osoby z nie najszybszym łączem zdążyły na premierę Final Fantasy VII Intergrade 10 czerwca. Oczywiście nadal pozostaje kwestia miejsca na dysku PS5…