Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2021, 09:36

Final Fantasy VII Remake - szczegóły EPISODE INTERmission, czyli DLC tylko dla PS5

Firma Square Enix ujawniła więcej konkretów odnośnie DLC do Final Fantasy VII Remake, w którym pokierujemy Yuffie. Dodatek nazwany został EPISODE INTERmission i spróbujemy w nim okraść korporację Shinra.

W SKRÓCIE:
  • DLC EPISODE INTERmission ukaże się tylko na PS5,
  • będzie to płatny dodatek,
  • pokierujemy Yuffie, czyli wojowniczką ninja z Wutai,
  • fabuła DLC skoncentruje się na próbie obrabowania korporacji Shinra.

Poznaliśmy wreszcie nowe konkrety odnośnie dodatku EPISODE INTERmission do gry Final Fantasy VII Remake Intergrade. Główną bohaterką DLC będzie Yuffie Kisaragi, która jest wojowniczką ninja z regionu Wutai. W rozszerzeniu dziewczyna spróbuje ukraść najpotężniejszą materię znajdującą się w posiadaniu korporacji Shinra.

DLC ukaże się wyłącznie do Intergrade, czyli rozszerzonej i ulepszonej wersji remake’a Final Fantasy 7, która trafi za dwa miesiące na PS5. Square Enix nie ma w planach wydania dodatku na PS4.

W walce Yuffie Kisaragi ma być w stanie m.in. rzucać olbrzymią gwiazdą shuriken oraz wykorzystywać potężne dystansowe techniki ninjitsu, które dodatkowo będzie można wzmocnić za pomocą elementarnych efektów ognia, lodu, piorunów oraz wiatru.

Yuffie posiadać też będzie ofensywną zdolność Banishment, której siła rażenia zależeć będzie od tego, ile wskaźnika ATB poświęcimy na jej naładowanie. Ma być również w stanie przywoływać potężne podmuchy wiatru, które nie tylko zadadzą wrogom obrażenia, ale także rzucą ich bliżej bohaterki.

W EPISODE INTERmission spotkamy wiele innych postaci poza Yuffie. Wśród nich znajdą się m.in. jej towarzysz broni Sonon, członkowie centrali ekoterrorystycznej grypy Avalanche, tacy jak Nayo, Billy Bob czy Polk, jak również Weiss, czyli sadysta, który zarządza tajnym obiektem badawczym korporacji Shinra.

Przypomnijmy, że Final Fantasy VII Remake Intergrade ukaże się 10 czerwca tego roku, wyłącznie na PlayStation 5. Osoby, które kupiły wcześniejsze wydanie gry na PS4 otrzymają nową wersję za darmo. Natomiast EPISODE INTERmission będzie płatnym dodatkiem.

  1. Oficjalna strona firmy Square Enix
  2. Oficjalna strona gry Final Fantasy VII Remake
  3. Recenzja gry Final Fantasy VII Remake – najważniejsze jRPG naszych czasów