Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2021, 09:50

autor: Entelarmer

Apex Legends ma 100 mln graczy, a twórcy „dopiero się rozkręcają”

W Apex Legends zagrało już 100 milionów graczy. Według studia Respawn Entertainment ten fenomenalny wynik to dopiero początek, a twórcy już szykują niespodziankę dla fanów swojego battle royale.

Po ponad dwóch latach od premiery Apex Legends wciąż jest jedną z najpopularniejszych produkcji battle royale na rynku. W najnowsze dzieło studia Respawn Entertainment zagrało już 100 milionów graczy. Twórcy poinformowali o tym na Twitterze, gdzie opublikowano filmik z podziękowaniami dla całej społeczności skupionej wokół Apex Legends. Pod koniec materiału pojawia się też data 19 kwietnia 2021 roku, co może oznaczać zapowiedź 9. sezonu oraz – jak sądzi wielu graczy – możliwą aktualizację mapy Olympus.

Wynik Apex Legends, choć ponad trzykrotnie słabszy niż konkurencyjnego Fortnite, to wciąż ogromny sukces. Studio Respawn Entertainment dość późno dołączyło do walki o tron produkcji battle royale i w przeciwieństwie do jeszcze bardziej spóźnionego Call of Duty: Warzone nie mogło liczyć na wsparcie arcypopularnej marki. Mimo to tytuł błyskawicznie zyskał wielką popularność. Jeszcze przed końcem 2019 roku w produkcję zagrało ponad 70 mln graczy. Później Apex Legends nieco stracił rozpęd, ale grze i tak udało się zwiększyć bazę użytkowników o 30% w ciągu roku.

Oczywiście „100 milionów graczy” nie przekłada się na tyleż osób aktywnie bawiących się w Apex Legends, ale i pod tym względem produkcja nie narzeka na brak zainteresowania. Dość rzucić okiem na statystyki Steama, na którym gra jest dostępna od 5 listopada. W chwili pisania tego tekstu Apex Legends jest w pierwszej czwórce najpopularniejszych tytułów na platformie firmy Valve, z około 100 tysiącami użytkowników w grze. W szczytowym momencie w tym samym czasie rywalizowało dziś ponad 200 tys. graczy.

Równie dobrze powodzi się Apex Legends na Twitchu – dzieło studia Respawn Entertainment jest wśród 10 produkcji z największą liczbą widzów na tej platformie. Przypomnijmy też, że jednocześnie z debiutem na Steamie odbyła się premiera na Nintendo Switch, a do tego wciąż czekamy na niejako obiecaną aktualizację dla konsol PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nic więc dziwnego, że już w listopadzie firma Electronic Arts przewidywała, że do końca marca 2021 roku Apex Legends przyniesie ponad 500 milionów dolarów przychodu. Czy się to udało, dowiemy się po publikacji kolejnego raportu finansowego wydawcy, co powinno nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni.

  1. Oficjalna strona gry Apex Legends
  2. Apex Legends - poradnik do gry