Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2020, 09:50

autor: Adrian Werner

Apex Legends z przytupem zadebiutowało na Steamie

Kilka godzin wystarczyło, aby Apex Legends zawojowało Steama. Debiut gry okazał się bardzo udany. Już teraz bawi się w nią kilkadziesiąt tysięcy osób, a serwis zalewają pozytywne oceny graczy.

APEX LEGENDS NA STEAMIE PO KILKU GODZINACH OD PREMIERY:
  • 65 tys. graczy bawiących się jednocześnie,
  • Apex Legends w top 5 najpopularniejszych gier na Steam,
  • 947 recenzji z czego 91% pozytywnych.

Dzisiaj rano na Steam trafiło Apex Legends, czyli strzelanka battle royale studia Respawn Entertainment. Sądząc po pierwszych statystykach, debiut produkcji na platformie firmy Valve okazał się bardzo udany.

Od premiery minęło raptem kilka godzin, a gra już może pochwalić się dużą społecznością. W chwili pisania tej wiadomości na Steamie w Apex Legends bawi się 59 tysięcy osób jednocześnie, a rekord aktywności wynosi 65 tys. Takie wyniki sprawiają, że w tym momencie tytuł znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych pozycji na platformie, wyprzedzając takie tuzy jak Grand Theft Auto V, Warframe czy Team Fortress 2.

Gracze rzucili się również do wystawiania grze ocen. Obecnie Apex Legends może się już pochwalić prawie tysiącem recenzji użytkowników Steama i 91% z nich jest pozytywnych.

Te liczby byłyby imponujące dla każdej nowości, zwłaszcza po raptem kilku godzinach od debiutu. W przypadku Apex Legends sukces ten jest tym bardziej godny uwagi, że nie jest to nowa gra. Zadebiutowała ona bowiem w lutym ubiegłego roku w usłudze Origin. Wielu graczy jest niechętnych do zakupów poza Steamem, ale w tym przypadku mamy do czynienia z tytułem free-to-play.

Warto zwrócić uwagę, że Apex Legends na Steamie nie wymaga posiadania klienta Origin. W przypadku np. gier firmy Ubisoft, nawet po zakupie wersji steamowej i tak musimy za każdym razem logować się do odrębnego klienta wydawcy. Studio Respawn Entertainment poszło inną drogą. To może tłumaczyć imponujący start gry w serwisie firmy Valve, gdyż wielu dotychczasowych fanów z przyjemnością porzuciło Origin na rzecz Steam, zwłaszcza że autorzy umożliwili transfer postępów między kontami.

Przypomnijmy, że poza PC Apex Legends dostępny jest również na Xboksie One i PlayStation 4. W tytuł zagrają także posiadacze Xboksa Series X/S oraz PS5 dzięki wstecznej kompatybilności. Na razie twórcy nie są gotowi potwierdzić odrębnej wersji na next-geny. Wiadomo za to, że w przyszłym roku ukaże się wydanie na Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona gry Apex Legends
  2. Apex Legends - poradnik do gry