Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2021, 12:31

autor: Ness

120 FPS na PS5 i Xbox Series X ważnym celem dla twórców Apex Legends

Twórcy popularnej gry battle royale Apex Legends nie wykluczają, że w najbliższej przyszłości ich produkcja będzie dostępna w 120 klatkach na sekundę na konsolach nowej generacji.

Tydzień temu rozpoczął się 8. sezon w popularnej grze Battle Royale Apex Legends. Z tej okazji przed czterema dniami deweloperzy zorganizowali na Reddicie sesję Q&A. Jedno z zadanych pytań dotyczyło aktualizacji pozwalającej na ogrywanie produkcji Respawn Entertainment w 120 klatkach na sekundę na platformach PS5 oraz Xbox Series X. Odpowiedzi udzielił Steve Ferreira, dyrektor oddziału studia w Vancouver. Zaznaczył, że twórcy stale pracują nad poprawieniem doświadczeń podczas rozgrywki, gdyż jest to dla nich jedna z kluczowych kwestii. Deweloper niczego nie obiecał, ale podkreślił, że dodanie trybu 120 FPS-ów jest wysoko na ich liście priorytetów.

Ostatnią poczynioną przez twórców zmianą dotyczącą konsol nowej generacji było zwiększenie rozdzielczości z 1080p do 1440p. Nie był to jednak przełom, nawet w kategorii gier Battle Royale. Najbardziej popularny przedstawiciel tego gatunku, czyli Fortnite, już w grudniu wprowadził aktualizację pozwalającą cieszyć się grą w 120 FPS-ach zarówno posiadaczom PS5, jak i Xboksa Series X.

Tymczasem przed Respawn inne, większe wyzwanie. Dokładnie za miesiąc, 9 marca Apex Legends zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch. Nie jest wykluczone, że po premierze studio zajmie się oczekiwanym wsparciem dla jeszcze płynniejszej rozgrywki na konsolach nowej generacji.