Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2020, 12:02

autor: Entelarmer

Fortnite daleki od upadku, graczy przybywa

Epic Games pochwaliło się liczbą zarejestrowanych użytkowników gry Fortnite. W ciągu roku popularne battle royale zyskało 100 milionów graczy.

Fortnite daleki od upadku, graczy przybywa - ilustracja #1
Fortnite nie zwalnia tempa.

Ostatnie doniesienia na temat Fortnite mogły wywołać wrażenie, że ta arcypopularna produkcja wyraźnie traci na popularności. Fakt, że Epic Games zrezygnowało z bojkotu sklepu Google Play, był dla niektórych koronnym dowodem na spadek kondycji gry. Jednak nie za bardzo pokrywa się to z ostatnim wpisem na Twitterze. Twórcy ujawnili, że Fortnite ma już 350 milionów zarejestrowanych użytkowników w porównaniu z zeszłorocznymi 250 milionami. Tylko w kwietniu spędzili oni 3,2 miliarda godzin w produkcji firmy Epic Games.

Rzecz jasna „zarejestrowany użytkownik” nie jest jednoznaczny z „aktywnym graczem” i możemy założyć, że przynajmniej część z tych 350 milionów zakończyła swoją przygodę z Fortnite. Niemniej wielu deweloperów zapewne marzyłoby o uzyskaniu nawet połowy tej liczby nowych użytkowników w ciągu roku. Nawet skądinąd popularni rywale produkcji Epic Games pozostają w tyle. Call of Duty: Warzone dobiło do 60 mln osób po dwóch miesiącach, z czego 10 milionów przybyło w drugim miesiącu. Nie narzekają też twórcy Apex Legends, aczkolwiek w tym przypadku mamy jedynie ostatni raport z października, wspominający o 70 mln użytkowników. Mimo to obu produkcjom wciąż daleko do wyników Fortnite, pozostającego jedną z najpopularniejszych gier w historii.

Wypada też dodać, że niedawno ustanowiono rekord liczby zalogowanych osób w Fortnite. Była to zasługa występu rapera Travisa Scotta, ale wyraźnie pokazuje popularność samej gry. Autorzy dbają też o dostarczanie nowej zawartości w aktualizacjach. Ostatnia wprowadziła do gry tryb Królewskiej Imprezy, w którym walka ustępuje miejsca niezobowiązującej zabawie bez broni i budowania na nowej, pełnej atrakcji mapie (coś w stylu serwerów dla tzw. friendlies w Team Fortress 2). W ramach tego wariantu rozgrywki 9 maja o godzinie 3:00 rozpocznie się specjalne wydarzenie, obejmujące koncerty Dillona Francisa, Steve’a Aokiego i deadmau5, jak również upominki dla wszystkich, którzy zalogują się do gry od północy 9 maja do 11 maja do godziny 16:00. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie gry.