Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2021, 20:08

autor: Entelarmer

Przecieki o kolejnym DLC do Assassin's Creed Valhalla - mitologia i magia

Trzecie DLC do Assassin's Creed: Valhalla może powrócić do mitologicznej konwencji znanej z rozszerzeń do poprzednich odsłon serii.

Od dawna wiemy, że Ubisoft nie zakończy rozwoju Assassin’s Creed Valhalla na paryskim dodatku wydanym w sierpniu. Jednakże nie było pewności co do szczegółów kolejnych rozszerzeń. Rąbka tajemnicy uchylił francuski youtuber j0nathan, który podzielił się nowymi odkryciami z plików gry, dotyczącymi następnego DLC. Materiał w języku francuskim możecie obejrzeć poniżej.

j0nathan zdołał dogrzebać się do osiągnięć z trzeciego rozszerzenia, ale znalazł też wzmiankę o jego tytule. Wygląda na to, że oficjalnie dodatek będzie zwać się Assassin’s Creed Valhalla - Dawn of Ragnarök. Co ciekawe, miejscem akcji może być nie (tylko) ognista kraina Muspelheim (niewykluczone, że będąca lustrzanym odbiciem Afryki), lecz Svartalfheim – ojczyzna krasnoludów. Ta najwyraźniej została najechana przez nieznanych wrogów, bo jedno z osiągnięć wspomina o wyzwoleniu wszystkich regionów Svartalfheimu.

Trofea dają też pojęcie o nowych mocach, z których będzie mógł (mogła) korzystać Eivor. Te uwzględnią teleportację i latanie, a także garść lodowych zaklęć i wskrzeszanie poległych wrogów. Wygląda więc na to, że po względnie historycznych realiach dwóch dodatków w Dawn of Ragnarök powrócimy do bardziej mitologicznej konwencji, tak jak miało to miejsce w rozszerzeniach w dwóch poprzednich odsłonach Assassin’s Creed.

Oczywiście zalecamy nie traktować tych i innych nieoficjalnych informacji jako faktów, przynajmniej do czasu uzyskania potwierdzenia od twórców. Jak na razie Ubisoft nie zdradził nic więcej na temat dalszego rozwoju AC Valhalla ponad to, co pokazano w ramach majowego teasera. Na razie nie ma więc co zgadywać, czy i kiedy zwiedzimy Svartalfheim.

  1. Oficjalna strona serii Assassin’s Creed
  2. Recenzja Assassin's Creed: Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin’s Creed: Valhalla – poradnik do gry