Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2021, 19:36

autor: ZieZie

Kontrowersyjny model sprzedaży lochów z DLC do Destiny 2 wprowadza graczy w błąd

Wybuchła „drama” w społeczności Destiny 2. Z powodu niedopowiedzeń ze strony Bungie gracze poczuli się oszukani modelem dystrybucji dwóch nowych lochów w grze.

W SKRÓCIE:

  1. Obiecane wcześniej przez Bungie dwa nowe lochy w Destiny 2 dostępne będą tylko w droższej edycji nowego dodatku bądź w formie osobnego zakupu.
  2. Głównym powodem zamieszania nie jest jednak dodatkowa opłata za zawartość, a złe przekazywanie informacji graczom.

Rozpętała się burza odnośnie zawartości kolejnych sezonów w Destiny 2. Studio Bungie oświadczyło w sierpniu, że zaczynając od grudnia, gracze będą dostawać w swoje ręce przynajmniej jeden loch albo najazd (raid) co trzy miesiące. Wtedy też zapowiedziano dwa nowe dungeony, o których gracze początkowo myśleli, że zostaną dodane w trakcie piątego roku wsparcia gry jako dodatkowa zawartość któregoś z sezonów. Okazało się jednak, że twórcy mają inne plany odnośnie tej zawartości.

Kontrowersyjny model sprzedaży lochów z DLC do Destiny 2 wprowadza graczy w błąd - ilustracja #1

Zapowiedzieli, że jeżeli gracze chcą uzyskać dostęp do nadchodzących lochów, będą musieli zakupić dwukrotnie droższą od podstawowej edycję Digital Deluxe dodatku Królowa-Wiedźma, który zadebiutuje w lutym. W tym momencie wybuchło spore zamieszanie wśród odbiorców tytułu, gdyż fani spodziewali się, że posiadając przepustkę sezonową, dostaną dostęp do nowych dungeonów. Studio poinformowało też, że będzie można uzyskać tę zawartość osobno, ale nie zostało wyjaśnione, w jaki sposób ani kiedy.

Część wątpliwości rozwiał manager społeczności Bungie, Cozmo23, w komentarzu pod postem na Reddicie. Potwierdził, że lochy zostaną uwzględnione w edycji Digital Deluxe wspomnianego dodatku, zawierającej również wszystkie sezony kolejnego roku oraz dwa dungeony. Możliwe też będzie zarówno ulepszenie wersji standardowej do edycji Deluxe, jak i osobny zakup w późniejszym terminie. Niestety zapowiedział także, że przyszła zawartość tego typu również nie będzie dostępna w przepustkach sezonowych, lecz jako osobna ścieżka zakupu.