Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2021, 19:32

EA udostępnia nową aktualiazację do FIFA 22 i banuje ponad 30 tys. graczy

W grze FIFA 22 dzieje się dużo. Opublikowana została nowa aktualizacja, która między innymi modyfikuje SI zawodników. Dodatkowo tytuł nawiedziła fala banów dla osób korzystających z tzw. „no loss glitch”.

W skrócie:

  1. EA Sports udostępniło nową łatkę do FIF-y 22;
  2. aktualizacja poprawia między innymi rzuty karne i SI zawodników;
  3. przez grę przelała się również fala banów za wykorzystywanie tzw. „no loss glitch” w trybie FUT.

EA Sports udostępniło nową aktualizację do gry FIFA 22. Title Update #2 nie wprowadza żadnej dodatkowej zawartości, zamiast tego poprawia szereg problemów pojawiających się w tytule. Jedną z większych zmian, jakie otrzymaliśmy, są modyfikacje sztucznej inteligencji. Obecnie łatka dostępna jest na PC oraz Stadii. Nie wiadomo, kiedy zawita na konsole.

Zmiany w Title Update #2

Jak już wspomniane zostało powyżej, jedną z najważniejszych zmian są poprawki sztucznej inteligencji. Zmniejszono skuteczność blokowania zawodników kierowanych przez komputer. Do tej pory podczas prób przeszkodzenia naszym działaniom mogli oni zbyt mocno „rozciągać się” i przesadnie utrudniać nam ruchy.

Oprócz tego postanowiono zwiększyć skłonność do popełniania fauli zawodnikom kontrolowanym przez SI. Zmiana ta dotyczy jednak tylko meczów rozgrywanych z wyłączonym trybem zawodnika i na poziomie trudności Semi-Pro lub wyższym.

EA Sports zdecydowało się również na poprawienie rzutów karnych w FUT. Po aktualizacji kolejność ich wykonywania będzie ustalana na podstawie atrybutu rzutów karnych. Jeśli dwóch zawodników będzie go mieć, to o kolejności zadecyduje siła strzału i atrybuty wykończenia.

Oprócz tego naprawiono szereg błędów. Od teraz zawodnicy powinni przestać znikać z boiska podczas meczów. Sędziowie natomiast skończą niepoprawnie dyktować rzut wolny wewnątrz pola karnego. Wyeliminowano również usterkę, która powodowała nieprawidłowe działanie funkcji automatycznego przełączania się między zawodnikami.

Jeśli jesteście zainteresowani pełną listą zmian, jakie pojawiły się w FIF-ie 22 po aktualizacji Title Update #2, to możecie przeczytać o nich tutaj.

Fala banów w FUT

Jeszcze przed wydaniem Title Update #2 wyeliminowany został również tzw. „no loss glitch”. Błąd ten pojawiał się w konsolowej wersji FUT i pozwalał na opuszczanie meczów bez odnotowania porażki. Dzięki temu można było w łatwy sposób nabijać serie wygranych. Aby uniknąć przegranej, wystarczyło kliknąć na padzie przycisk powrotu do menu konsoli. Następnie należało odczekać, aż skończy się czas na powrót do rozgrywki. W ten sposób oponent wygrywał, ale nam nie naliczała się porażka.

EA zdecydowało się także podjąć bardziej drastyczne kroki i na siedem dni zbanować ponad 30 tysięcy graczy, którzy skorzystali z błędu. W ten sposób osoby te zostały wykluczone z odbywających się w tym tygodniu FUT Champions Finals.

EA udostępnia nową aktualiazację do FIFA 22 i banuje ponad 30 tys. graczy - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/EAFIFADirect/status/1449154284596072448.
  1. Oficjalna strona serii FIFA
  2. FIFA 22 - poradnik do gry