Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 października 2021, 19:00

autor: Maycuzai

Znamy kategorię wiekową filmu Matrix Zmartwychwstania

Ujawniono kategorię wiekową filmu Matrix Zmartwychwstania. Fani serii powinni być nią usatysfakcjonowani – wygląda na to, że zawartość najnowszej odsłony nie odbiegnie zbytnio od tego, co znamy z oryginalnej trylogii.

Nadchodzący Matrix: Zmartwychwstania bezsprzecznie zapowiada się na jedną z największych premier tego roku. Oryginalna trylogia prezentowała mroczną, dystopijną wizję świata przeznaczoną dla dorosłych odbiorców. Wygląda na to, że czwarta odsłona nie będzie się zbytnio od niej różnić pod tym względem. Według nowego biuletynu Motion Pictures Association Zmartwychwstania otrzymają kategorię wiekową R – tylko dla dorosłych i ludzi poniżej 17 roku życia z opiekunami.

Według biuletynu film ma zawierać w sobie przemoc i śladowe ilości wulgarnego języka. Poprzednim częściom Matrixa także przyznano tę kategorię wiekową. Co ciekawe, Matrix: Reaktywacja zyskał swego czasu tytuł najlepiej zarabiającego filmu przeznaczonego wyłącznie dla dorosłych, nim został przegoniony przez Pasję Mela Gibsona.

Rekord ten został potem pobity przez Deadpoola, a następnie przez jego sequel, który to z kolei musiał ustąpić Jokerowi. Ciekawe zatem, czy Matrixowi: Zmartwychwstaniom uda się odzyskać pozycję lidera. Film zadebiutuje 15 grudnia – zarówno w kinach, jak i na platformie HBO Max. Do tego czasu pamiętajcie: „Łyżka nie istnieje”.