Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2021, 18:32

autor: Entelarmer

New World w końcu pozwala przenosić postacie między serwerami

Koniec z tworzeniem nowych postaci w celu uniknięcia kolejek w New World. Od teraz gracze mogą przenosić bohaterów między serwerami.

New World bez wątpienia odniósł spory sukces (w każdym razie o wiele większy niż dotychczasowe projekty Amazonu), ale premiera gry nie obyła się bez problemów. Część z nich ma rozwiązać świeżo udostępniony patch 1.0.3.

Jedna z nowości wprowadzonych w aktualizacji jest powiązana z… popularnością gry. Ta bowiem sprawiła, że zabawa na co popularniejszych serwerach wymaga nierzadko ekstremalnie długiego oczekiwania w kolejce. W efekcie gracze tworzyli nowe postacie w mniej zaludnionych światach. Teraz nie jest już to konieczne. Patch 1.0.3 dodaje bowiem opcję transferu postaci, przy czym jest ona udostępniana stopniowo. Była testowana przez długi czas, co twórcy podkreślili dwoma bonusami dla graczy w nagrodę za ich cierpliwość – wiele mówiącym tytułem „Stoik” oraz bezpłatną emotką oczekiwania.

Każde konto otrzymuje bezpłatnie jeden żeton pozwalający przenieść bohatera na inny serwer, aczkolwiek twórcy nie wykluczyli rozdania dodatkowych „tokenów” w najbliższym czasie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Później jednak trzeba będzie je zakupić w sklepie gry. Przypominamy, że nie da się przenosić postaci między regionami, aczkolwiek jest szansa, że taka opcja jednak pojawi się w przyszłości. Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie New World.

Poza tą nowinką patch przyniósł ze sobą długą listę usprawnień (pokroju lepszego powiadamiania graczy o obniżkach podatków od nieruchomości lub wyrzuceniu z serwera) oraz usuniętych błędów. Te ostatnie uwzględniają zarówno „drobiazgi” pokroju pomyłek w tłumaczeniu i zwierząt domowych wracających do „ekwipunku” gracza, jak i problemy z logowaniem.

Ponadto zespół Amazon Game Studios pokrótce wspomniał o planach dotyczących przyszłych aktualizacji. Deweloperzy usuną błędy z m.in. przedwczesnym rozpoczynaniem wojen i inwazji oraz blokowaniem graczy przy wchodzeniu i wychodzeniu z instancji.

  1. Oficjalna strona gry New World
  2. Recenzja New World - MMO, którego potrzebowałem
  3. New World – poradnik do gry