Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2021, 11:42

autor: Bebop

Gracze New World wściekli na opcję transferu postaci między serwerami

Studio Amazon Games wprowadziło w błąd społeczność graczy skupioną wokół New World. Część z użytkowników zastanawia się nad porzuceniem produkcji lub rozpoczęciem zabawy od początku w innym świecie.

W SKRÓCIE:
  1. Twórcy New World obiecali możliwość przeniesienia postaci między serwerami niezależnie od wybranego wcześniej regionu.
  2. Amazon Game Studios poinformowało na oficjalnym forum gry, że poprzednie zapewnienia były błędne.
  3. Transfer wykreowanych postaci zostanie ograniczony do tego samego regionu.

New World bije rekordy popularności na Steamie i to pomimo nieustannych problemów z przeludnionymi światami. Studio Amazon Game zachęcało graczy do tworzenia postaci na mniej obleganych serwerach, zapewniając jednocześnie możliwość ich zmiany w przyszłości. Tym samym użytkownicy mogliby dołączyć do swoich znajomych, kiedy infrastruktura na to pozwoli. Deweloperzy zabrnęli jednak za daleko z obietnicami i teraz muszą się tłumaczyć.

Wszystko zaczęło się od pytania zadanego na koniec września przez jednego z użytkowników Twittera, który był ciekaw, czy transfer postaci odbędzie się niezależnie od wybranego regionu. Oficjalne konto New World potwierdziło tę informację, w teorii dając zielone światło np. na przyszłą zmianę serwera z amerykańskiego na europejski. Społeczność szybko to podchwyciła. Wielu graczy przestało przejmować się wyborem regionu, nie traktując tego jako ostatecznej decyzji. Liczyło się jedynie ominięcie ogromnych kolejek.

Amazon Game Studios poinformowało wczoraj, że wdrożenie możliwości transferu bohaterów między światami zostało przesunięte o tydzień. Jest to spowodowane niespodziewanymi problemami, na które natknął się zespół. Co jednak ważniejsze, w komunikacie pojawiła się wzmianka, że przeniesienie postaci będzie możliwe jedynie w ramach tego samego regionu. Następnie na forum New World twórcy założyli wątek, w którym przyznali, że poprzednia obietnica była błędna. Jej spełnienie nie jest możliwe z przyczyn technicznych, ponieważ każdy region tworzy oddzielną strukturę.

Społeczność poczuła się oszukana, o czym doskonale świadczy poświęcony sprawie temat w serwisie Reddit. Gracze czują się uwięzieni na złych serwerach, narzekają na czas stracony na rozwijanie bohaterów oraz brak możliwości dołączenia do znajomych zasiedlających światy z innych regionów. Przed nimi trudna decyzja: mogą kontynuować zabawę samotnie lub rozpocząć ją od nowa zapominając o wcześniejszym progresie. Część z nich rozważa też porzucenie New World.

  1. New World - poradnik do gry
  2. New World - strona oficjalna