Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2021, 08:05

Roblox - serwery padły. Awaria trwa już kilkadziesiąt godzin [Aktualizacja: gra już działa]

Roblox, jedna z najpopularniejszych gier na świecie, nie działa. Serwery padły kilkadziesiąt godzin temu i nie wiadomo, kiedy staną na nogi.

AKTUALIZACJA:

Twórcom Roblox udało się wreszcie postawić serwery na nogi. W sumie gra nie działała przez ponad sześćdziesiąt godzin.

Co ciekawe, dopiero wczoraj wieczorem twórcom udało się dokładnie zidentyfikować przyczynę tych problemów i już trzy godziny później rozpoczęto reaktywację serwerów w niektórych regionach. Niestety, autorzy nie zdradzili, co konkretnie było winne wszystkich kłopotów Robloxa.

Serwery Robloxa padły i gra od dłuższego czasu pozostaje nieaktywna. Dotyczy to wszystkich platform sprzętowych. Nawet oficjalna strona produkcji jest nieosiągalna. Trudności miały rozpocząć się 28 października.

Oznacza to, że jedna z najpopularniejszych produkcji na świecie nie działa od kilkudziesięciu godzin. Dzisiaj w nocy twórcy poinformowali, że wreszcie odkryli, co jest powodem, i rozpoczęli prace nad rozwiązaniem tych problemów. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Status gry możecie sprawdzać na specjalnej stronie, założonej w tym celu przez deweloperów.

Roblox - serwery padły. Awaria trwa już kilkadziesiąt godzin [Aktualizacja: gra ożyła] - ilustracja #1

Twórcy zapewnili równocześnie, że awaria nie ma nic wspólnego z żadną niedawną akcją promocyjną. Niektórzy fani snuli bowiem teorie, iż powodem problemów jest niedawny event marketingowy. W jego ramach sieć restauracji Chipotle otworzyła w Robloxie wirtualne lokale, w których można było zdobyć halloweenową skórkę.

Ponadto 30 tysięcy graczy, którzy jako pierwsi odwiedziliby te lokacje każdego dnia, miało otrzymać za darmo kupon na jedno darmowe burrito, do zrealizowania w zamówieniach składanych przez stronę internetową lub aplikację Chipotle.

  1. Oficjalna strona gry