Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2021, 11:47

autor: Aquma

Twórcy Roblox warci więcej od CD Projektu, Ubisoftu czy Take-Two

Wartość koncernu Roblox Corporation – odpowiedzialnego za mobilny hit Roblox – jest wyceniana na 29,5 mld dolarów. To więcej od takich podmiotów jak Ubisoft, Take-Two czy CD Projekt.

W SKRÓCIE:

  1. firma Roblox Corporation jest warta 29,5 mld dolarów – więcej niż CD Projekt, Ubisoft czy Take-Two;
  2. studio stworzyło dotychczas tylko jedną grę – Roblox – będącą hitem przede wszystkim na urządzeniach mobilnych.

Portal businesswire donosi, że firma Roblox Corporation – odpowiedzialna za nietypową produkcję Roblox, będącą platformą do tworzenia własnych gier przez użytkowników – jest już warta 29,5 miliarda dolarów (ponad 108 miliardów złotych). To więcej niż Take-Two, Ubisoft czy CD Projekt.

Roblox Corporation jest obecnie jedną z najlepiej wycenianych firm deweloperskich w branży gamingowej – wyżej plasują się jedynie tacy giganci, jak Electronic Arts (34,34 mld dolarów), Nintendo (53,73 mld dolarów), Activision Blizzard (56,27 mld dolarów) oraz Tencent (chiński współwłaściciel Riot Games i Epic Games jest obecnie wart 69 mld „zielonych”).

Co ciekawe, na początku 2020 roku Roblox Corporation było wyceniane na 4 mld dolarów – jak widać, tempo wzrostu jest bardzo imponujące. Źródłem sukcesu firmy jest jej jedyna jak dotychczas gra, czyli tytuł zawarty w nazwie koncernu. Roblox zgromadziło wokół siebie olbrzymią społeczność – każdego dnia na serwery loguje się średnio około 31 milionów ludzi. Produkcja cieszy się największą popularnością na urządzeniach mobilnych – od 2014 roku na platformach Google Play i App Store sięgnęło po nią 159,6 mln użytkowników.

  1. Nie tylko Minecraft – darmowe i płatne gry, które mogą go zastąpić
  2. Roblox – strona oficjalna