Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2021, 14:15

autor: Patryk Kubiak

Powstaje nowy Doom lub Quake; id Software szuka pracowników

id Software, twórcy Dooma i Quake, szuka pracowników do projektu, który opisuje jako „kultowego FPS-a akcji”, utrzymanego prawdopodobnie w konwencji fantasy lub sci-fi. Jest więc spora szansa, że na horyzoncie czai się nowa odsłona jednej z legendarnych marek.

W SKRÓCIE:
  1. id Software szuka pracowników do nowego projektu;
  2. z opisów ogłoszeń wynika, że może chodzić o kolejnego Dooma lub Quake’a.

To jeszcze nic pewnego, ale wieść niesie się po sieci z prędkością błyskawicy: nadchodzi nowy projekt id Software, studia znanego z takich produkcji jak Doom, Rage czy Quake. Deweloper ogłosił, że poszukuje starszego animatora technicznego (Senior Technical Animator), artysty odpowiedzialnego za koncepcyjne kreowanie środowiska (Environment Concept Artist), artysty do tworzenia skyboxa (Skybox Artist – skybox to jedna z technologii opracowywania tła w grach wideo) oraz wielu innych specjalistów, zajmujących się sprawami technicznymi i koncepcyjnymi.

  1. Ogłoszenia opublikowane przez id Software

Co jednak istotniejsze w rzeczonych ogłoszeniach: id Software chce zatrudnić ludzi do pracy nad czymś, co określa „długo obecnym na rynku, kultowym FPS-em akcji”. W ofertach dotyczących artystycznych stanowisk wspomniano zaś, że potencjalni pracownicy „będą odpowiedzialni za wizualizację i implementację widoków oraz krajobrazów na poziomie produkcji AAA”. Kandydaci powinni być także dobrze zorientowani w realiach fantasy i science-fiction.

Ogłoszenia id Software nie przedstawiają wprost, o jaki projekt chodzi, jednak wspomniane wyżej sformułowania dotyczące kultowego FPS-a oraz nierealistycznych klimatów sugerują, iż rzecz potencjalnie może dotyczyć Dooma bądź Quake’a. Ostatni tytuł z tej pierwszej serii, Doom Eternal, został wydany w 2020 roku i spotkał się z przeważnie pozytywnymi recenzjami. Gra dostała dwa fabularne rozszerzenia oraz aktualizacje na PlayStation 5 i Xboxa Series X/S. Z kolei ostatnia odsłona serii Quake, czyli Quake Champions, przeszła bez większego echa w społeczności graczy, a najbardziej zagorzali fani cyklu nie byli zadowoleni z otrzymanego we wczesnym dostępie produktu, co poskutkowało przerzuceniem Champions na model free-to-play w 2018 r. W bieżącym roku wyszedł zaś remaster pierwszego Quake’a, który spotkał się z mieszanym odbiorem.

Czy będzie to Doom, czy Quake, z pewnością jest na co czekać. W przypadku tej pierwszej marki id Software będzie chciało podtrzymać dobrą passę. Jeśli chodzi o drugą – zatrzeć złe wrażenie.

  1. Oficjalna strona studia id Software