Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2021, 20:56

Remaster Quake'a już dostępny; nowy dodatek, poprawiona grafika i cross-play

Przewidywania i pogłoski, jakie przetoczyły się przez sieć w ostatnich dniach okazały się prawdziwe. Quake powrócił w formie remastera wzbogaconego o nowy dodatek.

W SKRÓCIE:
  • Remaster pierwszego Quake’a doczekał się oficjalnej prezentacji.
  • Gra dostępna jest już dziś.
  • Produkcja oferuje poprawioną grafikę, nowe rozszerzenie oraz opcję rozgrywki międzyplatformowej.

Trwający właśnie QuakeCon przyniósł nam potwierdzenie pogłosek krążących po sieci od wielu dni. Pierwszy Quake rzeczywiście powraca w formie remastera. Twórcy zaserwowali nam jednak sporą niespodziankę, ponieważ razem z rozpoczęciem wydarzenia, gra weszła do sprzedaży. Opisy tytułu zdradzają nam za to bardzo wiele ciekawych informacji. Okazuje się bowiem, że możemy liczyć na nową zawartość. Opublikowano również oficjalny zwiastun produkcji.

Przede wszystkim odświeżona wersja Quake’a oferuje nam możliwość gry w rozdzielczości 4K oraz obsługę trybu szerokoekranowego. Poprawione zostały również tekstury oraz oświetlenie. W produkcji obecny jest teraz także antyaliasing oraz głębia ostrości. Pod względem zawartości, pakiet zawiera za to podstawową wersję gry ze wszystkimi wydanymi do tej pory dodatkami. W zestawie dostępne jest jednak także nowe rozszerzenie o tytule Dimension of the Machine.

Gracze, którzy wolą zabawę grupową mogą za to zaangażować się w rozgrywki sieciowe pozwalające na rywalizację pomiędzy ośmioma osobami. Odświeżona wersja Quake’a wspiera przy tym rozgrywkę międzyplatformową. Możliwa jest także gra w trybie podzielonego ekranu, podczas której zespołowo przejść można misje znane z kampanii oraz wszystkich rozszerzeń.

Moment zapowiedzi remastera to przy okazji również chwila jego premiery. Grę możecie wiec zacząć pobierać już teraz. Jest ona dostępna na pecetach, PS4, Switchu oraz Xboksie One za cenę 42 złotych. Twórcy zapowiedzieli również, że w najbliższym czasie otrzyma ona aktualizację stworzoną z myślą o konsolach nowej generacji.