Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2021, 13:30

autor: Patryk Kubiak

Filmy z nowej gry twórców The Hong Kong Massacre wbijają w fotel

The Hong Kong Massacre było ciepło przyjętą strzelanką indie. Jej twórcy, studio VRESKI, idą za ciosem i szykują nowy projekt, który na zaprezentowanych na Twitterze filmach wygląda naprawdę świetnie.

VRESKI to szwedzkie studio deweloperskie, tworzone przez dwie osoby, które zadebiutowało inspirowaną twórczością Johna Woo grą The Hong Kong Massacre, czyli soczystą strzelanką z widokiem z lotu ptaka, osadzoną podczas wojny triad w tytułowym mieście. Najnowszy projekt duetu będzie FPS-em z – prawdopodobnie – mocno wpływającą na rozgrywkę opcją spowolnienia czasu. Już w marcu pisaliśmy o grze, ponieważ autorzy chętnie dzielą się nowymi materiałami w sieci. Od tamtego momentu pojawiły się kolejne filmiki obrazujące projekt, z czego najnowszy trafił na Twittera kilka dni temu.

Interesujesz się twórczością studia VRESKI? Sprawdź, jak wyglądała jego pierwsza gra:

  1. Rozwałka we wschodnim stylu na zwiastunie The Hong Kong Massacre

Trzeba przyznać, że zaprezentowane wycinki z nieznanej jeszcze z nazwy produkcji wyglądają bardzo efektownie. Jeżeli faktycznie studiu VRESKI uda się wydać grę, która będzie zachwycać tak szczegółową grafiką i podatnym na destrukcję otoczeniem, może to pozwolić wypłynąć mu na szerokie wody. Wideo wyglądają naprawdę fenomenalnie. Twórcy przyznają, że w The Hong Kong Massacre gracze nie mogli cieszyć oczu zbyt wieloma wybuchami i innymi fajerwerkami, więc chcą oddać im to z nawiązką. Poniższy materiał został opublikowany 28 października. Na twitterowym profilu studia znajdują się jeszcze filmy z maja i lipca bieżącego roku.

Na temat projektu Szwedów nie wiemy na razie wiele więcej, tak więc jedyne, co pozostaje, to trzymać kciuki za zdolnych artystów i mieć nadzieję, że gra już wkrótce doczeka się ogłoszenia tytułu oraz daty premiery.

  1. Oficjalna strona studia VRESKI