Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2021, 12:16

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Zobacz obrazki z gry Valve o kosmicznych piratach

Stars of Blood mogło być powiewem świeżości i tchnąć w Valve – jako dewelopera gier – coś nowego. Niestety, jedyne, co otrzymaliśmy w związku z tym projektem, to grafiki koncepcyjne, które wyciekły do sieci po latach.

Nie samym Half-Life’em i Portalem Valve… mogłoby stać. Wygląda na to, że przedsiębiorstwo Gabe’a Newella pracowało nad grą o kosmicznych piratach, która miała nazywać się Stars of Blood. Do sieci wyciekło parę grafik koncepcyjnych produkcji.

Niestety, poza ujawnionymi obrazkami i motywem przewodnim nie ma żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących tytułu. Zdaje się, że to jedna z eksperymentalnych gier Valve, która nigdy nie ujrzała światła dziennego – i raczej się to nie zmieni. W 2012 roku pojawiły się plotki i ostatecznie potwierdzono, że Stars of Blood znajduje się w fazie rozwoju, jednak więcej informacji już nie otrzymaliśmy. Gra trafiła na śmietnik historii, można rzec.

Na znalezionych w Internecie rysunkach widać różne środowiska, prawdopodobnie więc w produkcji znalazłyby się planety pustynne, a także urbanistyczne dystopie, przywodzące na myśl Night City z Cyberpunka 2077. Chociaż grafiki koncepcyjne wyglądają niesamowicie, to ciężko oczekiwać, by wówczas technologicznie możliwe było stworzenie takich lokacji. W 2012 roku wyszedł olśniewający graficznie Far Cry 3, ale w tym samym roku Valve wydało CS: Global Offensive, które – krótko mówiąc – wizualną rewolucją nie było.

Concept arty udostępnił twitterowy profil Obscure Game Aesthetics. Możecie je obejrzeć poniżej.