Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2021, 15:00

GTA 6: społeczność widzi wskazówki dotyczące zapowiedzi w trailerze GTA Trilogy

Osoby oczekujące na zapowiedź GTA 6 zaczynają chwytać się brzytwy. Część z nich dopatrzyła się w trailerze GTA: The Trilogy: The Definitive Edition informacji, jakoby szóstka miała zostać ogłoszona w grudniu...

Jednym z powodów, przez które fani cyklu Grand Theft Auto kręcą nosem na zapowiedź GTA: The Trilogy: The Definitive Edition – nie licząc wysokiej ceny pakietu remasterów – jest chęć zagrania w GTA 6. Na tę odsłonę serii czekamy już ponad osiem lat, a Rockstar chce nas uraczyć „odgrzewanymi kotletami”. Może jednak nie? Co, jeśli to wszystko jest jedynie sposobem na zbudowanie napięcia, a szóstka jest bliżej, niż nam się wydaje? Z takiego założenia wyszli co bardziej zdesperowani fani GTA. Analizując klatka po klatce trailer The Definitive Edition, dopatrzyli się oni „znaku” – informacji, jakoby GTA 6 miało zostać ogłoszone już w grudniu…

GTA 6: społeczność widzi wskazówki dotyczące zapowiedzi w trailerze GTA Trilogy - ilustracja #1
Źródło: youtube.com/watch?v=pRIOfkRFIo4.

Ukryty przekaz ma się znajdować w 40 sekundzie opublikowanego w piątek trailera. Interesujący nas kadr możecie zobaczyć na powyższym screenie. Widzimy na nim Tommy’ego Vercettiego, bohatera Vice City, który mknie na motocyklu ulicami miasta wzorowanego na Miami. Uwagę niektórych członków społeczności zwróciła rejestracja jednośladu: „Vice City ICSLV”. Przetłumaczyli ją oni jako „Vice City Is Coming Soon 55”, odczytując dwa ostatnie znaki jako rzymską liczbę. Jest ona o tyle ważna w tej szalonej teorii, że zapowiedź GTA 6 miałaby nastąpić 55 dni po opublikowaniu zwiastuna The Definitive Edition, czyli dokładnie 16 grudnia.

Pośmialiście się? Ja też. Wiedzcie jednak, iż niektórzy informatorzy podawali tę datę jako dzień ogłoszenia GTA 6 (via Dexerto). I wiecie co? Może dobrze by się stało, gdyby szóstka rzeczywiście została już ogłoszona, bo przynajmniej ta zabawa w kotka i myszkę dobiegłaby końca. Dość powiedzieć, że nieco ponad miesiąc temu równie skrupulatnej analizie poddano zwiastun next-genowego GTA 5. I tak, zgadliście – w nim również dopatrzono się rzekomej wskazówki odnośnie szóstki. Chodzi o kadr z 38 sekundy (patrz screen poniżej), na którym widzimy kolejną rejestrację: 61SAL890. Wstawiając spacje w odpowiednich miejscach, uzyskamy zapis: 6 1S A L8 90. Można go zinterpretować jako „szóstka to późne lata dziewięćdziesiąte”.

GTA 6: społeczność widzi wskazówki dotyczące zapowiedzi w trailerze GTA Trilogy - ilustracja #2
Źródło: youtube.com/watch?v=xQT-O1nMSBU.

Abstrahując od tego, że jest to prawdopodobnie wróżenie z fusów, warto odwołać się do doniesień branżowych informatorów pokroju Jasona Schreiera czy Toma Hendersona, według których akcja GTA 6 ma się rozgrywać we współczesności. Tak czy inaczej wszystko, co mamy na temat tego tytułu, to plotki, przecieki, przypuszczenia i szalone teorie. Pozostaje nam czekać na ruch Rockstara. W międzyczasie będziemy zaś mogli powrócić do klasycznych odsłon Grand Theft Auto. Przypominamy, że trylogia remasterów zadebiutuje 11 listopada na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz Nintendo Switch.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej