Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2021, 14:40

autor: ZieZie

Gran Turismo 7 z ponad 400 pojazdami

Gran Turismo 7 zaoferuje ponad 400 samochodów na start. Potwierdzenie tej informacji znajdziecie w nowym trailerze gry.

W skrócie:

  1. Gran Turismo 7 zaoferuje ponad 400 samochodów,
  2. w porównaniu do wcześniejszych odsłon oraz konkurencji liczba ta wypada dosyć słabo, możliwe jednak, że w przyszłości będzie ich więcej.

Gran Turismo 7 kontynuuje tradycje serii i celuje w bycie realistyczną grą wyścigową dla fanów gatunku. Nowy materiał wideo opublikowany przez Sony zdradza, że w tytule znajdziemy ponad 400 różnych modeli samochodów.

Kazunori Yamauchi, główny projektant gry, stwierdził w materiale, że jedną z najważniejszych cech kultury motoryzacji jest możliwość zbierania wielu różnych modeli pojazdów. Z wykorzystaniem mocy PS5 jego zespół zamierza dokładnie odwzorować rzeczywiste samochody. Nie poprzestaną przy tym jedynie na tych najpopularniejszych markach, a będą czerpać garściami z historii motoryzacji. Zapowiada się, że fani motoryzacji otrzymają naprawdę ciekawy wybór tego, czym będą chcieli jeździć.

Jak jednak liczba ta wypada na tle konkurencji? Powiedziałbym, że średnio. Forza Motorsport 7 oferuje ponad 700 samochodów, Forza Horizon 4 ma ich podobną liczbę. Jeżeli chodzi o przedostatnią część cyklu od studia Polyphony Digital, czyli Gran Turismo 6, to sytuacja wygląda jeszcze gorzej – w „szóstce” możemy się pościgać ok. 1200 pojazdami. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku GT7 mówa jest jedynie o stanie na premierę. W dalszej fazie rozwoju gry na pewno zostaną dodane nowe modele, poza tym Forza Horizon 5 na start będzie mieć ich niewiele więcej, bo ok. 500.

Gran Turismo 7 zadebiutuje 4 marca 2022 roku na platformach Sony, czyli PS4 i PS5. Premierowa cena ma wynosić 339 zł.