Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2021, 09:56

Rockstar ma dość wspominania o GTA 6 i ukrywa komentarze na swoim kanale YouTube

Wygląda na to, że Rockstar Games jest zmęczone ciągłym wspominaniem o GTA 6. Fraza ta została więc zablokowana na kanale studia w serwisie YouTube.

W SKRÓCIE:
  • Rockstar zablokował możliwość korzystania z niektórych fraz w komentarzach pod filmami na swoim kanale w serwisie YouTube.
  • Chodzi o kwestie odnoszące się do GTA 6.
  • Co ciekawe, zablokowane zostały tylko niektóre warianty tytułu.

Choć od premiery GTA 5 mijają kolejne lata, Rockstar Games nadal zajęte jest rozwijaniem właśnie tej odsłony cyklu. Fani serii czekają jednak na kolejną część i coraz głośniej domagają się jej zapowiedzi. Sprzyjają temu wszechobecne plotki i przecieki dotyczące hipotetycznego GTA 6.

Jak widać, sytuacja ta męczy już nawet samo studio. Okazuje się bowiem, że na oficjalnym kanale firmy w serwisie YouTube zablokowane zostały niektóre frazy dotyczące nowej odsłony serii. Pierwszy zauważył to użytkownik Twittera o nicku Not_StrangeMan.

Rockstar ma dość wspominania o GTA 6 i ukrywa komentarze na swoim kanale YouTube - ilustracja #1

Ograniczenie dyskusji na temat GTA 6 zgrało się z publikacją kolejnych plotek na temat gry. Profil ThatSoBold podejmujący tematy popkulturowe poinformował, że kolejna odsłona cyklu zostanie zapowiedziana na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku. Akcja produkcji ma być osadzona w Miami. Jak to często bywa w przypadku tego rodzaju plotek, wiarygodność przecieku jest praktycznie zerowa. Wystarczyło to jednak, by wzbudzić entuzjazm wśród najbardziej zagorzałych fanów.

Pod jednym ze starych filmów na kanale Rockstar Games Not_StrangeMan opublikował komentarz, którego treścią było „GTA 6”. Gdy zalogował się do serwisu za pomocą innego konta, okazało się, że jest on dla niego niewidoczny. Sprawiało to wrażenie, jakby użytkownik otrzymał tzw. shadow bana.

Szybko okazało się jednak, że jest to związane z konkretnymi frazami, które były automatycznie ukrywane. Co ciekawe, studio Rockstar Games nie zablokowało wszystkich możliwych określeń odnoszących się do gry. Niemożliwe jest opublikowanie komentarza z „GTA 6” w treści, lecz z „GTA VI” nie ma już żadnych problemów. Trudno więc stwierdzić, jaki był cel działań studia.

Mimo wszystko teoria, że Rockstar Games chce ograniczyć dyskusję na temat szóstej odsłony Grand Theft Auto wydaje się być najbardziej prawdopodobna. Rosnące oczekiwania graczy mogą bowiem okazać się dużym problemem w momencie, gdy studio rzeczywiście ujawni swój projekt. Ograniczenie spekulacji powinno być twórcom na rękę.