Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2021, 09:31

New World - premiera wyczekiwanego MMORPG firmy Amazon

Na rynku zadebiutowała gra MMORPG New World. Premiera przebiegła nie bez problemów - gracze donoszą o długich kolejkach.

Nadszedł dzień premiery New World, czyli wyczekiwanego MMORPG-a studia Amazon Games. Europejskie serwery ruszyły o 8:00 czasu polskiego. Na Steamie gra oficjalnie zadebiutuje dopiero za kilka godzin, ale osoby, które kupiły ją w przedsprzedaży, mogą już bawić się pełną wersją.

New World dostępne jest wyłącznie na PC i tylko w serwisie Steam. Gra oferuje pełną polską wersję językową. Produkcja nie ma żadnego abonamentu. Wystarczy kupić ją raz i można bawić się bez końca.

New World - premiera wyczekiwanego MMORPG firmy Amazon - ilustracja #1
Kolejki, czyli widok znany każdemu weteranowi premier gier MMO.

Jak to w przypadku premier gier MMORPG bywa, debiut New World okazał się trochę wyboisty. Wiele osób donosi o długich kolejkach do serwerów, liczących nawet kilka tysięcy graczy. Innym udaje się dostać do gry, ale potem są z niej wyrzucani z powodu błędów lub zerwanego połączenia.

Takie rzeczy są niestety typowe dla startujących produkcji MMORPG. Dopiero za dzień lub dwa będzie wiadomo, czy są to tylko standardowe problemy z okazji debiutu, czy też studio Amazon Games nie przygotowało właściwie gry i infrastruktury sieciowej na premierę.

Oczekiwania względem New World są ogromne. Gra cieszyła się wielką popularnością podczas testów. Do tego pre-ordery sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Gracze wyraźnie są wygłodniali nowych wysokobudżetowych MMORPG-ów i produkcja Amazon Games może być tym, na co czekali.

  1. New World – karta produkcji na Steam
  2. Oficjalna strona internetowa gry New World