Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2021, 10:00

autor: Adrian Werner

Beta New World sukcesem - ogromne kolejki i duża popularność na Steamie oraz Twitchu

Beta-testy New World okazały się bardzo popularne. Gra osiąga imponujące wyniki na Steamie i w serwisie Twitch, a serwery są tak zapełnione, że niektórzy gracze muszą czekać w wielogodzinnych kolejkach.

W SKRÓCIE:
  1. w pierwszym dniu rekord aktywności bety wyniósł 190 tys. graczy, co jest wynikiem prawie czterokrotnie wyższym niż w przypadku zeszłorocznych testów,
  2. gra podbiła również Twitcha, gdzie wczoraj przebiła wszystkie inne tytuły, jak również kategorię „rozmowy”,
  3. serwery nie były przygotowane na takie zainteresowanie, więc często trzeba odczekać godziny w kolejce przed rozpoczęciem zabawy.

Wczoraj wystartowała zamknięta beta New World, czyli gry MMORPG studia Amazon Games. Testy okazały się wielkim sukcesem, pokazując jak wiele osób z niecierpliwością wyczekuje na premierę tego tytułu.

W najgorętszym momencie wczorajszego dnia w grę bawiło się na Steamie 190 811 osób. To prawie czterokrotnie więcej niż 52 tysiące, które były rekordem zeszłorocznych testów zorganizowanych jesienią. Wczorajszy wynik jest również jednym z najwyższych w historii tego serwisu w tej kategorii. Spośród produkcji tego typu tylko Destiny 2 ma lepsze osiągnięcia, a jest to przecież produkcja free-to-play.

Do testów New World można się dostać na dwa sposoby. Na oficjalnej stronie cały czas trwa rejestracja, ale nie gwarantuje ona dostępu w przeciwieństwie do pre-orderów. Najpewnie jest to jednym z głównych powodów tego, że przedsprzedaż produkcji w ubiegłym tygodniu była tak dobra, że zajęła ona dwie pozycje na liście dziesięciu największych bestsellerów tygodnia na Steamie.

Gracze nie tylko rzucili się na testową wersję gry, ale również tłumnie oglądają streamy. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia transmisje z rozgrywki w New World na Twitchu oglądało 731 tysięcy widzów jednocześnie, czy uczyniło z tego MMORPG-a lidera oglądalności w tym serwisie. W chwili pisania tej wiadomości jest to najpopularniejsza gra w tej usłudze, a wyprzedza ją tylko ogólna kategoria „rozmowy”.

Twórcy raczej nie spodziewali się tak dużego zainteresowania testami. W serwisie Reddit fani donoszą o długich kolejkach w niektórych regionach. W Ameryce Południowej na dołączenie do zabawy trzeba czekać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt godzin.

Z tego powodu na razie nie ma zbyt wielu obszernych opinii na temat testów. Szczęśliwcy, którym udało się pograć przez dłuższy czas, chwalą crafting i rozgrywki PvP. Część osób narzeka na otwarty świat, w którym brakuje aktywności i dynamicznych wydarzeń, więc gracze jedynie biegają od jednego questa do drugiego. Mieszane uczucia budzi również system walki. Wygląda on imponująco i daje sporo możliwości, ale przeciwnicy nie reagują na trafienia i nawet nie zwalniają własnych ataków.

Ogólnie testerzy są jednak nastawieni optymistycznie do New World. Wielu porównuje projekt do Valheim lub takich tytanów gatunku MMORPG, jak Albion Online czy Runescape. Jeśli chcecie poznać dokładniejsze wrażenia z gry, to zachęcamy do zapoznania się z naszą nową zapowiedzią.

  1. New World niepokoi tuż przed premierą
  2. Prawie godzina nowych materiałów z New World
  3. Oficjalna strona internetowa gry New World
E3 2021